Mobile

Czy Android w miarę użytkowania zwalnia? Sprawdziliśmy to na dwóch Nexusach 6 [wideo]

Tomasz Popielarczyk
Czy Android w miarę użytkowania zwalnia? Sprawdziliśmy to na dwóch Nexusach 6 [wideo]
147

Jednym z mitów krążących wokół Androida jest to, że w miarę użytkowania, instalowania aplikacji i wypełniania pamięci zaczyna zwalniać. Czy w przypadku najnowszej wersji systemu jest to bardzo odczuwalne? Wzięliśmy dwa Nexusy 6 - jeden zawalony programami, a drugi czysty, dopiero co przywrócony do u...

Jednym z mitów krążących wokół Androida jest to, że w miarę użytkowania, instalowania aplikacji i wypełniania pamięci zaczyna zwalniać. Czy w przypadku najnowszej wersji systemu jest to bardzo odczuwalne? Wzięliśmy dwa Nexusy 6 - jeden zawalony programami, a drugi czysty, dopiero co przywrócony do ustawień fabrycznych.

Android od wersji 4.3 jest wyposażony w obsługę polecenia TRIM, co ma zapobiegać stopniowemu zwalnianiu pamięci flash. Czy to jednak wystarczające, aby smartfon wypełnniony treściami nie zaczął drastycznie zwalniać i przyprawiać użytkownika o frustrację?

W porównaniu skupiliśmy się na podstawowych czynnościach, które każdy wykonuje na swoim smartfonie: wczytywaniu wideo, ładowaniu stron internetowych czy też uruchamianiu aplikacji aparatu. Czy różnice były duże? Zobaczcie sami.

P.S. Za sprzęt do nagrywania dziękujemy firmie Sony

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu