Sprzęt

Koszenie trawy nie musi być męczące. Całą pracę może wykonać za nas robot

Błażej Wojciechowski
Koszenie trawy nie musi być męczące. Całą pracę może wykonać za nas robot
2

Jeśli nie lubicie kosić trawników i czas spędzony na chodzeniu z kosiarką po ogrodzie chcielibyście przeznaczyć na bardziej ciekawsze aktywności to warto zainteresować się tematem robotów koszących. I to tych autonomicznych, które całą pracę wykonają za was.

Sezon na koszenie trawy zbliża się nieubłaganie. Kto posiada swój własny ogródek ten doskonale wie ile czasu zajmuje "ogarnięcie" trawnika. Tradycyjne kosiarki czy traktory ogrodowe przejdą niedługo do historii - a wszystko za sprawą robotów koszących, które całą robotę wykonają za nas. Tego typu sprzętów na rynku stale przybywa - dostrzegają to firmy, które ścigają się w dostarczaniu klientów nowoczesnych funkcji ułatwiających pielęgnację trawników. Jedną z nich jest STIGA, która prezentuje nowe modele autonomicznych robotów koszących.

Na globalnym rynku robotów autonomicznych pojawiają się ciągle nowe technologie, jak system rozpoznawania przeszkód, mapowanie trawnika i wiele innych, ale są one wciąż niedostatecznie rozwinięte, aby zagwarantować perfekcyjne rezultaty koszenia. Autonomiczny robot koszący STIGA, wyposażony w opatentowaną technologię AGS, przeszedł niezwykle rygorystyczny proces, w którym nasi inżynierowie przekroczyli kolejne granice rozwoju autonomicznego koszenia. Osiągnęliśmy tym samym nowy pułap innowacji, czego efektem końcowym jest pierwszy w branży produkt, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, oferując tym samym niezwykle prostą i bezstresową pielęgnację trawnika.

- mówi Sean Robinson, dyrektor generalny STIGA.

STIGA z nowymi robotami koszącymi. Co oferują?

Na klientów czekają trzy nowe modele autonomicznych robotów: STIGA A 1500, STIGA A 3000 oraz STIGA A 5000. Wszystkie z nich charakteryzują się m.in. bezszczotkowym, elektryczną, inteligentną regulacją koszenia w zakresie 20-65 mm, czujnikiem deszczu, podnoszenia i przechyłu, obsługą z poziomu aplikacji i szeregiem dodatkowych funkcji. Różnią się natomiast maksymalną obsługiwaną powierzchnią, czy średnim czasem pracy na baterii - najdłużej wytrzymuje STIGA A 5000. Robot pracuje do 270 minut na jednym ładowaniu i pozwala na skoszenie trawnika o powierzchni 5000 metrów kwadratowych. Za ten model przyjdzie też zapłacić najwięcej. W oficjalnym sklepie STIGA cennik tych trzech modeli wygląda następująco:

  • STIGA A 1500 - 14648 zł
  • STIGA A 3000 - 20528 zł
  • STIGA A 5000 - 27825 zł

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news