Filmy

Jako fanka Kinga jestem zawiedziona. Zwiastun W wysokiej trawie od Netfliksa

Weronika Makuch
Jako fanka Kinga jestem zawiedziona. Zwiastun W wysokiej trawie od Netfliksa
6

Netflix po raz kolejny spróbuje nas przestraszyć. Tym razem za pomocą opowiadania Stephena Kinga.

Stephen King ma od pewnego czasu wyjątkowo dobrą passę. Tylko w tym miesiącu miała miejsce premiera filmu To: Rozdział 2 oraz ostateczna zapowiedź adaptacji Doktora Sen. Tym razem głos zabrał Netflix. W sieci pojawił się zwiastun ich najnowszej produkcji, która będzie ekranizacją opowiadania, które napisał Stephen King i Joe Hill (syn mistrza grozy). Film pojawi się na platformie już w październiku. Miejmy nadzieję, że zdobędzie bardziej pochlebne opinie niż To: Rozdział 2, przy którym zdania widzów były mocno podzielone.

W wysokiej trawie pojawi się na Netfliksie 4 października

Historia opowiada o kochającym się rodzeństwie. Cal i Becky podróżują do rodziny, przemierzając przez Stany Zjednoczone. Chcą odwiedzić bliskich, ponieważ Becky jest w ciąży. Po zatrzymaniu się w Kansas usłyszeli coś niepokojącego. Z przylegającego do szosy wielkiego pola trawy dochodziło wołanie o pomoc. Wszystko wskazuje na to, że w niebezpieczeństwie znalazło się jakieś dziecko i znajduje się całkiem niedaleko. Rodzeństwo decyduje się pomóc małemu. Wchodzą w gąszcz, chcąc odnaleźć chłopca i wyprowadzić go na bezpieczną drogę. Dorośli jednak bardzo szybko gubią się w dzikiej roślinności. Pałętając się w tę i z powrotem spotykają kolejne osoby żyjące w gąszczu. Brzmi całkiem ciekawie, prawda? Brak możliwości ucieczki z trawiastego labiryntu przytłoczyłby każdego.

Film El Camino (Breaking Bad) i inne gorące nowości Netflix na październik!

W obsadzie filmu W wysokiej trawie znaleźli się: Patrick Wilson (Obecność, Jack Strong), Laysla De Oliveria, Harrison Gilbertson (Upgrade, Upadli), Rachel Wilson (Austin  Powers 2 - Szpieg, który nie umiera nigdy, Dom Glassów), Will Buie Jr.(Obdarowani, Ostatnia gwiazda kina), Avery Whitted oraz Tiffany Helm (Piątek trzynastego V: Nowy początek, Dziewczyny z poprawczaka). Za scenariusz i reżyserię odpowiada Vincenzo Natali (Cube, Westworld). Przyznam, że to właśnie on jak na razie maluje się jako najjaśniejszy punkt tego projektu. Oby reszta ekipy również pokazała się z jak najlepszej strony.

Doktor Sen w nowym zwiastunie. Ewan McGregor zachwyca w adaptacji Kinga

Stephen King zdaje się przeżywać drugą młodość swojej twórczości. Kolejne jego powieści otrzymują adaptacje filmowe, niektóre nawet przed oficjalną premierą samej książki. Mistrz grozy nie zwalnia ani na moment, oferując czytelnikom nowe powieści oraz filmy. Nie wychodzi z formy. Aż trudno uwierzyć, że jest po 70! M0żemy tylko spekulować, czy jego syn go kiedyś dogoni i jego kariera również rozkwitnie do takich rozmiarów. Życzę mu jak najlepiej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu