E-sport

SteelSeries dołącza do sponsorów inicjatywy Polskiej Ligi Esportowej

Artur Janczak
SteelSeries dołącza do sponsorów inicjatywy Polskiej Ligi Esportowej
0

PLE chce dać szansę tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w swojej karierze esportowej. To właśnie oni stworzyli Dywizję Profesjonalną, inicjatywę, gdzie dobrze zapowiadający się zawodnicy mają szansę spróbować swoich sił w rozgrywkach na wysokim poziomie. Dotychczasowe ligi organizowane w naszym kraju były skierowanie jedynie do najlepszych graczy. Nadchodzą jednak pozytywne zmiany. Za sprawą Polskiej Ligi Esportowej nowe drużyny nie tylko będą mogły się pokazać szerszej widowni, ale i mają szansę na promocję, a także zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

Od zera, do progamera

Producent topowego sprzętu dla graczy — SteelSeries — postanowił wesprzeć wspomnianą inicjatywę i stał się nowym partnerem Dywizji Profesjonalnej. Co to oznacza? Chcąc cały czas polepszać swoje umiejętności, zawodnicy jednocześnie potrzebują najwyższej jakości sprzętu. Dzięki wsparciu ze strony SteelSeries jest on realnie w zasięgu ręki zawodników. Duńska marka wspierająca “Profesjonalistów” pokazuje, jak ważne jest inwestowanie w młode talenty, stanowiące przyszłość polskiego esportu.

Aspirujący na miano gwiazdy rywalizują ze sobą od jakiegoś czasu. Obecnie mają za sobą 3 z 11 kolejek. We wszystkich zmaganiach bierze udział 12 zespołów, które wcześniej przeszły przez etap otwartych kwalifikacji dla wszystkich chętnych formacji. Stawką spotkań jest szansa awansu do Dywizji Mistrzów, gdzie można rywalizować z takimi gwiazdami jak Team Kinguin czy AGO Esports. Dodatkowym czynnikiem są też oczywiście nagrody, za które ufundowała firma SteelSeries.

  • słuchawki Arctis 5
  • słuchawki Arctis 3
  • myszy Rival 310
  • podkładki QcK+
  • klawiatury Apex M750 TKL

Dobrze widzieć, że na rodzimym poletku coraz więcej się dzieje. Scena esportowa ma jeszcze wiele możliwości do rozwoju, a pomysł PLE wydaje się naprawdę atrakcyjny. Czy rzeczywiście taki będzie, tego dowiemy się za jakiś czas. Na ten moment zwiększają pulę partnerów, mocno skupiają się na promocji profesjonalnych rozgrywek w Polsce, a także wykazują dobre chęci w kierunku tych, którzy chcą stać się częścią tego świata. Jeżeli zainteresowała Was Dywizja Profesjonalistów i chcielibyście zobaczyć, jak wygląda droga do walki z topowymi zespołami, to tutaj znajdziecie harmonogram rozgrywek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu