Steam

Steam wreszcie zmodernizuje bibliotekę. Nowa wersja od 17 września

WM
Weronika Makuch
1

Biblioteka Steam przejdzie przez szereg przemian. Trochę musieliśmy na to poczekać. Na szczęście wypróbować ją będzie można jeszcze w tym miesiącu..

Valve już od dłuższego czasu zdawało sobie sprawę, że bibliotece Steama przydałoby się odświeżenie. Do tej pory kończyło się jednak na plotkach. Dostaliśmy wreszcie oficjalne potwierdzenie wraz z prezentacją nadchodzących zmian. Nie zabrakło również ujawnienia daty wprowadzenia wersji beta, a będzie to już 17 września. Co takiego się zmieniło? Zacznijmy od początku.

Oszuści reklamują darmowe skiny do CSGO wykorzystując samego Steama

Odświeżona została sama strona docelowa biblioteki. Została podzielona na trzy główne kategorie: "Co nowego", "Ostatnio grane", "Ostatnia aktywność znajomych". Pierwsza z nich pozwoli śledzić nowości i aktualizacje, jakie pojawiają się w ich ulubionych tytułach. Pojawią się informacje o turniejach czy specjalnych wydarzeniach. Na początku będą wyświetlały się gry,w które gramy najczęściej. Im dalej w prawo, tym mniej ogrywane przez nas tytuły. Przeznaczenie zakładki "Ostatnio grane" jest raczej oczywiste. Pojawią się tam produkcje, które odpalaliśmy niedawno, abyśmy mieli do nich ułatwiony dostęp. Podobną funkcję pełni ostatnia zakłada, pokazująca nam aktywność naszych znajomych.

Laboratoria Steam. Eksperymentalne rozwiązania dla graczy

Inaczej będzie również wyglądał system kategoryzacji gier. Zostanie oparty nie tylko na sztywnych ramach i tagach nadawanych przez Steama, ale i na wyróżnieniach, które gracze dobiorą sobie samodzielnie w celu spersonalizowania biblioteki. Wszystkie tytuły będziemy mogli posegregować sobie wedle uznania. Dużo ciekawiej zaprezentują się strony danych tytułów. Odświeżono jej wygląd, wyróżniając ostatnią aktywność w tym osiągnięcia, zdobyte karty oraz zrzuty ekranu. Moim zdaniem wygląda to dużo atrakcyjnej, mimo że wiele w użytkowaniu nie zmieni.

Zapowiedziano również zmiany w Steam Labs. Mikrotrailery, czyli około sześciosekundowe automatycznie generowane prezentacje gry, zostaną niebawem dodane do każdej produkcji. Steam nie przestaje również pracować nad laboratorium, chcąc coraz bardziej ulepszać tę funkcję, aby stała się wygodniejsza i jeszcze bardziej przydatna dla użytkowników. W przygotowaniu jest m.in. nowy interfejs odpowiadając za odkrywanie gier na podstawie podobieństw do tytułów lubianych przez graczy.

Wizja GOG Galaxy 2 jest szalona, ale firmy naprawdę chcą ją wspierać. To ma szansę się udać!

Jak na razie jestem na tak. Wszystkie zmiany wydają mi się całkiem estetyczne, choć oczywiście wolałabym je zobaczyć w praktyce, aby powoli móc się do nich przyzwyczajać. Steam zdecydowanie nie może pozwolić sobie teraz na stanie w miejscu. Nad jego monopolem wisi widmo konkurencji. Coraz więcej mówi się o znaczeniu Epic Games Store, ale i Uplay oraz Origin nie mają zamiaru podawać się łatwo. Jeśli Valve chce utrzymać jak najlepszą pozycję, musi kombinować i dostarczać graczom to, czego chcą.

 

Źródło: Valve

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: