Mobile

Ta aplikacja udowodniła mi tylko, jak wielkim pożeraczem czasu jest Netflix

Kamil Świtalski
16

Netflix to ogromny pożeracz czasu, ale... tak właściwie: ile zdążył nam go pożreć? Można to łatwo sprawdzić w aplikacji StatFlix!

Netflix to okropny pożeracz czasu. I chociaż lista seriali i filmów na lipiec 2018 na tle wcześniejszych może i nie powala, to i tak znalazłem tam dla siebie co najmniej kilka fantastycznych produkcji. I to takich, które przykują mnie do ekranu na co najmniej kilka długich godzin. Ale ile faktycznie czasu spędziłem przed Netflixem od samego początku, czyli od dnia założenia przeze mnie konta w usłudze? Teraz można to bardzo łatwo sprawdzić dzięki niepozornej aplikacji StatFlix!

StatFlix: aplikacja w której podejrzymy jak wiele czasu spędziliśmy przy Netflixie!

Pierwszym krokiem po instalacji aplikacji jest zalogowanie się w niej korzystając... oczywiście: z danych do naszego konta! Po dokonaniu formalności, możemy wybrać profil dla którego statystyki chcemy podejrzeć i... tak, to jest ten moment, w którym można już rozkładać ręce z bezsilności, patrząc na to, ile godzin filmów i seriali na nim odtwarzaliśmy ;-).

Te sztuczki sprawią, że oglądanie Netflixa będzie jeszcze przyjemniejsze

Aplikacja podzielona została na cztery podstawowe zakładki, do których odnośniki znajdziemy przy dolnej krawędzi ekranu: Account, History, Activity, Series. Właściwie ich nazwy zdradzają już wszystko na temat tego, co znajdziemy w środku — ale przyznam szczerze, że dokładność tamtejszych danych i forma ich podania zrobiły na mnie spore wrażenie.

W pierwszej sekcji czeka na nas cały pakiet zwięzłych podsumowań: od całego czasu który spędziliśmy przy Netflixie, przez podział i zasumowanie tego, który przeleciał nam przy filmach i serialach. W kolejnej zaś dokładne wykresy co, kiedy i przez ile oglądaliśmy — i mówimy tutaj o dokładnych danych dla naszego konta od samych jego początków. Warto jednak mieć na uwadze, że w podstawowej wersji programu nie doczekamy się pełnego pakietu danych w tej sekcji — niezbędne będzie zainwestowanie w wersję Pro (a tę można odblokować w ramach transakcji wewnątrz aplikacji za niewiele ponad 5 złotych).

Activity to zakładka, w której na wykresach — i zamieszczonym nieco niżej podsumowaniu — możemy dowiedzieć się co nieco na temat naszych nawyków związanych z oglądaniem Netflixa. Kiedy korzystamy z usługi najczęściej? Które dni tygodnia mogą cieszyć się największą uwagą? Przedział czasowy w tej sekcji możemy dowolnie dostosowywać w opcjach, które zamieszczono w prawej, górnej, krawędzi aplikacji.

Ostatnia z zakładek w aplikacji, Series, to dłuuugi wykres z całym zestawem serii, wraz z informacją ile godzin im poświęciliśmy. Szczerze mówiąc — kiedy zobaczyłem podsumowania rzędu ponad 80 godzin, nieco oniemiałem. Na szczęście mowa tutaj o serialu, do którego regularnie, od lat, powracam — czyli Przyjaciołach ;-).

Niepozorny program, którego dane szokują i skłaniają do refleksji

Od jakiegoś czasu staram się jak najbardziej świadomie i sprawiedliwie dzielić czas wolny między wszystkie moje hobby. Mniej serwisów społecznościowych, więcej książek, seriali i gier. I patrząc na to, jak przez ostatnie dwa lata moje statystyki na Netflixie lecą w dół mogę chyba spokojnie powiedzieć, że mi się to udaje. Mimo wszystko widząc doniesienia o kilkuset godzinach spędzonych przed ekranem... no nie ukrywam — można poczuć się głupio ;-).

Aplikacja StatFlix dostępna jest w Google Play za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu