Mobile

Ta aplikacja udowodniła mi tylko, jak wielkim pożeraczem czasu jest Netflix

Kamil Świtalski
Ta aplikacja udowodniła mi tylko, jak wielkim pożeraczem czasu jest Netflix
16

Netflix to ogromny pożeracz czasu, ale... tak właściwie: ile zdążył nam go pożreć? Można to łatwo sprawdzić w aplikacji StatFlix!

Netflix to okropny pożeracz czasu. I chociaż lista seriali i filmów na lipiec 2018 na tle wcześniejszych może i nie powala, to i tak znalazłem tam dla siebie co najmniej kilka fantastycznych produkcji. I to takich, które przykują mnie do ekranu na co najmniej kilka długich godzin. Ale ile faktycznie czasu spędziłem przed Netflixem od samego początku, czyli od dnia założenia przeze mnie konta w usłudze? Teraz można to bardzo łatwo sprawdzić dzięki niepozornej aplikacji StatFlix!

StatFlix: aplikacja w której podejrzymy jak wiele czasu spędziliśmy przy Netflixie!

Pierwszym krokiem po instalacji aplikacji jest zalogowanie się w niej korzystając... oczywiście: z danych do naszego konta! Po dokonaniu formalności, możemy wybrać profil dla którego statystyki chcemy podejrzeć i... tak, to jest ten moment, w którym można już rozkładać ręce z bezsilności, patrząc na to, ile godzin filmów i seriali na nim odtwarzaliśmy ;-).

Te sztuczki sprawią, że oglądanie Netflixa będzie jeszcze przyjemniejsze

Aplikacja podzielona została na cztery podstawowe zakładki, do których odnośniki znajdziemy przy dolnej krawędzi ekranu: Account, History, Activity, Series. Właściwie ich nazwy zdradzają już wszystko na temat tego, co znajdziemy w środku — ale przyznam szczerze, że dokładność tamtejszych danych i forma ich podania zrobiły na mnie spore wrażenie.

W pierwszej sekcji czeka na nas cały pakiet zwięzłych podsumowań: od całego czasu który spędziliśmy przy Netflixie, przez podział i zasumowanie tego, który przeleciał nam przy filmach i serialach. W kolejnej zaś dokładne wykresy co, kiedy i przez ile oglądaliśmy — i mówimy tutaj o dokładnych danych dla naszego konta od samych jego początków. Warto jednak mieć na uwadze, że w podstawowej wersji programu nie doczekamy się pełnego pakietu danych w tej sekcji — niezbędne będzie zainwestowanie w wersję Pro (a tę można odblokować w ramach transakcji wewnątrz aplikacji za niewiele ponad 5 złotych).

Activity to zakładka, w której na wykresach — i zamieszczonym nieco niżej podsumowaniu — możemy dowiedzieć się co nieco na temat naszych nawyków związanych z oglądaniem Netflixa. Kiedy korzystamy z usługi najczęściej? Które dni tygodnia mogą cieszyć się największą uwagą? Przedział czasowy w tej sekcji możemy dowolnie dostosowywać w opcjach, które zamieszczono w prawej, górnej, krawędzi aplikacji.

Ostatnia z zakładek w aplikacji, Series, to dłuuugi wykres z całym zestawem serii, wraz z informacją ile godzin im poświęciliśmy. Szczerze mówiąc — kiedy zobaczyłem podsumowania rzędu ponad 80 godzin, nieco oniemiałem. Na szczęście mowa tutaj o serialu, do którego regularnie, od lat, powracam — czyli Przyjaciołach ;-).

Niepozorny program, którego dane szokują i skłaniają do refleksji

Od jakiegoś czasu staram się jak najbardziej świadomie i sprawiedliwie dzielić czas wolny między wszystkie moje hobby. Mniej serwisów społecznościowych, więcej książek, seriali i gier. I patrząc na to, jak przez ostatnie dwa lata moje statystyki na Netflixie lecą w dół mogę chyba spokojnie powiedzieć, że mi się to udaje. Mimo wszystko widząc doniesienia o kilkuset godzinach spędzonych przed ekranem... no nie ukrywam — można poczuć się głupio ;-).

Aplikacja StatFlix dostępna jest w Google Play za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu