Google

Google z nową aplikacją do podcastów - lekka, szybka i skuteczna

Konrad Kozłowski
Google z nową aplikacją do podcastów - lekka, szybka i skuteczna
6

Google wykonywało już kilka podejść do obsługi podcastów, ale dopiero teraz pojawiła się dedykowana aplikacja, w której możecie słuchać podcastów na swoich telefonach z Androidem.

O wersji na iOS-a bowiem na razie nic nie wiadomo, ale gdy to się zmieni na pewno Was o tym poinformujemy. Warto jednak przypomnieć, że do tej pory na dostęp do podcastów Google w oddzielnej usłudze Muzyka Google, a później bezpośrednio w wyszukiwarce. Od teraz można to zrobić za pomocą aplikacji na Androida, która trafiła do Google Play i możecie ją pobrać za darmo.

Interfejs aplikacji Google Podcasts jest prosty do bólu. Jeśli macie wrażenie, że gdzieś już to widzieliście, to macie rację. Niemal dokładnie tak samo prezentował się widok w przeglądarce. Teraz został odrobinę uprzątnięty, pojawiła się strona główna z polecanymi podcastami, który reaguje na działania użytkownika. Na samej górze znajdziecie oczywiście wyszukiwarkę, a zaraz pod nią możecie przełączać się pomiędzy trzema zakładkami: nowe odcinki, w toku oraz pobrane. Pierwsza z nich to oczywiście lista nowych odcinków subskrybowanych przez Was podcastów, druga prezentuje informacje na temat aktualnie odtwarzanego podcastu, zaś trzecia to lista pobranych na telefon odcinków.

Na samym dole ekranu do Waszej dyspozycji oddano wysuwany panel z przyciskami sterującymi odtwarzaniem. Możliwa jest zmiana prędkości odtwarzania, przewinięcie w tył o 10 sekund i w przód o 30 sekund jednym wciśnięciem i manualne przewijanie na pasku postępu. Po tapnięciu na przycisk z literką "i" w kółeczku otworzycie ekran z dokładnymi informacjami na temat odcinka. W ustawieniach są tylko dwie opcje - wybieracie po jakim czasie automatycznie usuwane będą odsłuchane i nieodsłuchane odcinki. Dowodem na to, że nie jest pełnoprawna aplikacja jest brak obsługi Chromecasta, który dla wielu użytkowników będzie odczuwalny.

Przypominam też o naszym podcaście Antyweb Po Godzinach, lada moment nowy odcinek!

Google Podcasts pobierzecie z Google Play.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu