Gry

Unreal Engine 5 odkryje kolejne karty. Specjalne wydarzenie już w przyszłym tygodniu

Kacper Cembrowski
0

Epic Games zapowiedziało wydarzenie State of Unreal, które zaprezentuje mnóstwo “ekscytujących” informacji o najnowszym silniku firmy. Wydarzenie odbędzie się już w przyszłym tygodniu, dokładnie 5 kwietnia o 17:00 naszego czasu.

Transmisja będzie dostępna w serwisach YouTube oraz Twitch. W całym przedsięwzięciu wezmą udział takie osoby jak prezes Epic Games Tim Sweeney, dyrektor do spraw technologii Kim Libreri, dyrektorka do spraw komunikacji Dana Cowley, wiceprezes ds. inżynierii mechanicznej Nick Penwarden, scenograf Zak Parrish, starszy dyrektor w Quixel Teddy Bergsman Lind oraz dyrektor ds. społeczności twórców i twórców, Sjoerd de Jong. Ekipa jest zatem naprawdę zacna i można spodziewać się świetnego widowiska.

Na oficjalnej stronie Unreal Engine możemy znaleźć komunikat, którego treść brzmi:

Dołącz do nas 5 kwietnia, aby obejrzeć transmisję na żywo State of Unreal, podczas której odkryjemy, co czeka przyszłość gier — i ogłosimy kilka ekscytujących wiadomości.

Zapowiada się więc bardzo owocnie. Przypomnijmy, że do tej pory otrzymaliśmy demo silnika w postaci The Matrix Awakens, której wersję na konsolę PlayStation 5 recenzowaliśmy na premierę. W kwestii wizualnej tytuł nie ma sobie równych, chociaż na ten moment dość średnio działają na konsolach nowej generacji - czego powodem może oczywiście być młody wiek silnika.

Niedawno również ogłoszono współpracę CD Projekt Red z Epiciem, czego owocem będzie nowa część Wiedźmina działająca właśnie na Unreal Engine 5. Polski deweloper będzie brał spory udział w rozwoju silnika, więc możemy spodziewać się niezłych efektów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news