Gry

Święto graczy PlayStation już w tym tygodniu. Jest na co czekać!

Kacper Cembrowski
Święto graczy PlayStation już w tym tygodniu. Jest na co czekać!
6

Wygląda na to, że Sony na ten tydzień szykuje State of Play, które może okazać się prawdziwą rewelacją dla graczy.

Nowe State of Play jeszcze w tym tygodniu?

Chociaż sam japoński gigant nie zabrał jeszcze głosu w tej sprawie, to wielu insiderów donosi, że jeszcze w tym tygodniu będziemy świadkami nowego State of Play. Prezentacja z nowymi materiałami z największych nadchodzących produkcji (a czasem również zapowiedziami całkowicie nowych gier) to prawdziwe święto dla graczy i te konferencje zazwyczaj wypadają naprawdę nieźle. Zdaje się jednak, że najnowsze State of Play ma być dużo lepsze, niż „niezłe”.

Zgodnie z doniesieniami insiderów, Sony planuje, żeby najnowsze State of Play odbyło się „w okolicach” najbliższej środy, czyli 31 stycznia. Informatorzy twierdzą, że gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni przygotował materiały z naprawdę wielu gier, wliczając w to takie perełki jak nadchodzące wielkimi krokami Final Fantasy 7 Rebirth czy wyczekiwane przez wielu Death Stranding 2, które jest kontynuacją wielkiego i znanego dzieła Hideo Kojimy. To jednak nie wszystko!

Death Stranding 2, Final Fantasy 7 Remake 2 i wiele więcej — State of Play ma być rewelacyjne!

Billbil-kun, który w ostatnim czasie stał się niezwykle zaufanym informatorem w sprawach dotyczących PlayStation (między innymi dlatego, że miesiąc w miesiąc zdradza rozpiski PlayStation Plus — i nigdy się nie myli) napisał, że „już wkrótce usłyszymy więcej o Death Stranding 2” — więc obecność tej gry na State of Play miałoby naprawdę dużo sensu. Co więcej, według jego doniesień, nowa produkcja twórcy Metal Gear Solid ma otrzymać zaskakujący podtytuł gry: Death Stranding 2: On The Beach.

Co więcej, wygląda na to, że Sony ogłosi również remaster Until Dawn — jednego z lepszych horrorów poprzedniej generacji. Ten ma trafić zarówno na PlayStation 5, jak i na PC. To nie jest przypadek — jak niedawno informowaliśmy, Until Dawn ma otrzymać własny film kinowy. Jest to całkiem niezły pomysł, gdyż produkcja ta charakteryzuje się naprawdę ciekawymi rozwiązaniami gameplayowymi — tutaj życie i śmierć bohaterów zależy od decyzji podejmowanych przez bohatera, a całości towarzyszy iście filmowy klimatowi. Gra potrafi także nieźle wystraszyć, dlatego nie dziwi fakt zaangażowania Davida F. Sandberga — reżysera mającego na koncie prace przy takich produktach jak Kiedy gasną światła czy Annabelle: Narodziny zła.

No i co sądzicie o takim zestawieniu? Chociaż to „tylko” 3 gry, to taki zestaw gwarantuje udaną konferencję — a można ze spokojem założyć, że nie są to jedyne produkcje, jakie pojawią się na nowym State of Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news