Gry

Stalowa Seria od Techlandu dowodem na to, że gry w pudełkach jeszcze nie umarły

Patronat Medialny
11

Choć dystrybucja cyfrowa bije na świecie rekordy popularności, to jeśli chodzi o polskich graczy, okazujemy się tradycjonalistami. Wydawnictwo Techland wychodzi na przeciw tym preferencjom i wprowadza na półki sklepowe Stalową Serię, na którą będą się składać gry wydane w estetycznych steelbookach,...

Choć dystrybucja cyfrowa bije na świecie rekordy popularności, to jeśli chodzi o polskich graczy, okazujemy się tradycjonalistami. Wydawnictwo Techland wychodzi na przeciw tym preferencjom i wprowadza na półki sklepowe Stalową Serię, na którą będą się składać gry wydane w estetycznych steelbookach, które z przyjemnością postawimy na półkach w domu. Antyweb zaś obejmuje cały projekt swoim patronatem medialnym.

Pomysł Techlandu nie jest działaniem po omacku. We wrześniu br. wydawnictwo przeprowadziło ankietę wśród fanów na Facebooku dotyczącą preferencji zakupowych. Okazało się, że spośród ponad tysiąca badanych, aż 80 proc. dało wyraźnie do zrozumienia, że woli kupować gry w pudełkach.

Stalowa Seria jest na to bezpośrednią odpowiedzią. Gry, które będą się tutaj pojawiać to zarówno nieco starsze jak i dopiero co debiutujące tytuły. Łączy je forma - w każdym przypadku otrzymamy elegancki, specjalnie zaprojektowany steelbook - oraz cena, która wyniesie 49,90 zł (nie licząc ewentualnych rabatów poszczególnych sklepów). Anna Jasińska, Brand Manager Techlandu tłumaczy:

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że cyfrowa dystrybucja to przyszłość (Techland sam wychodzi naprzeciw tym trendom rozwijając platformę BoxOffStore.pl), ale to nie znaczy, że mamy kompletnie rezygnować z wydań gier w pudełkach. Słuchamy graczy i wiemy, że pomimo rosnącej popularności ESD, zdecydowana większość woli jednak wydania, które można z dumą postawić na półce. Przy każdej większej premierze przygotowujemy ciekawe wydanie Premium bądź limitowaną Edycję Kolekcjonerską - aby gra była czymś więcej niż tylko kluczem do pobrania pliku. Taka właśnie jest cała Stalowa Seria, wydawana w ekskluzywnych steelbookach, obejmująca zarówno hity, które ostatnimi czasy znalazły uznanie wśród mediów i graczy, jak i mocne pozycje premierowe – jak np. Starpoint Gemini 2. Tytuł ma swoją światową premierę, a w Polsce od razu pojawia się w Stalowej Serii. To kolekcja przeznaczona dla konkretnych graczy, którzy nie tylko preferują pudełka, ale lubują się w ekskluzywnych wydaniach.

Seria miała swoją premierę 18 września i wówczas pojawiły się w niej cztery tytuły. Dead Island Riptide nikomu przedstawiać nie trzeba. To następca jednego z największych hitów Techlandu, w którym znów ścieramy się z hordami wygłodniałych zombie. Endless Space oraz Fallen Enchantress Legendary Heroes to turowe strategie. Pierwsza została osadzona w realiach s-f, zaś druga trąci typowym fantasy. Ostatni tytuł to absolutna nowość i kolejny ukłon w kierunków fanów "turówek". Space Hulk to gra strategiczna będąca komputerową wersją popularnej planszówki osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000.

Tymczasem już 16 października do tego grona dołączy kolejna nowość - Starpoint Gemini 2. Gra jest połączeniem kosmicznej strategii oraz symulatora statku kosmicznego okraszonym dużą ilością elementów RPG. Dotąd była dostępna jedynie na Steamie w usłudze Early Access, gdzie spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Techland ujawnia, że do końca roku pojawi się jeszcze kilka innych tytułów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Grytechlandwydawnictwo