Windows Phone

Sprawdź, co podłączysz do portu USB telefonu z Windows 10

JS
Jakub Szczęsny
74

Jednym z bardziej istotnych braków w Windows Phone była niemożność podłączenia peryferiów przez port USB, który właściwie służył tylko do ładowania urządzenia oraz jego łączności z komputerem. O pendrive'ach, klawiaturach, myszkach można było zapomnieć. Od Windows 10 będzie to już możliwe dzięki odp...

Jednym z bardziej istotnych braków w Windows Phone była niemożność podłączenia peryferiów przez port USB, który właściwie służył tylko do ładowania urządzenia oraz jego łączności z komputerem. O pendrive'ach, klawiaturach, myszkach można było zapomnieć. Od Windows 10 będzie to już możliwe dzięki odpowiednim implementacjom w oprogramowaniu.

Wychodzi na to, że lista urządzeń, które będą zdatne do podłączenia będzie całkiem pokaźna. O ile nie podłączymy do telefonu drukarki USB, czy też kamery. Będzie natomiast możliwe podpięcie do telefonu między innymi pamięci masowych (rzeczone pendrive'y), modemów bluetooth, klawiatur oraz myszek.

Te zmiany spowodują zapewne szereg zmian w Windows dla telefonów. Już Lumie 640 i 640 XL są w stanie obsłużyć klawiatury Bluetooth, w tym nowe urządzenie tego typu od Microsoftu, zaprezentowane podczas MWC w Barcelonie tego roku. Windows 10 dostarczy użytkownikom więcej możliwości - bardzo życzyłbym sobie, by phablety z tym systemem otrzymały w końcu kilka ułatwiających pracę funkcji - lepszą obsługę urządzenia jedną rękę i być może - możliwość obsługi smartfona za pomocą klawiatury oraz myszy, czyniąc z urządzenia malutkie, mobilne biuro. Jest to funkcjonalność, która właściwie nie zmienia nic w systemie, ale dla fanów takich rozwiązań będzie zapewne bardzo miłym dodatkiem.

Windows 10 może okazać się naprawdę udany, zwłaszcza, że wraz z nim wzrasta nadzieja na otrzymanie dużo bardziej dojrzałego systemu - i desktopowego i mobilnego. Zyska na tym bardzo atrakcyjny ekosystem usług oraz urządzeń, zwłaszcza, że Windows 10 w wersji dla telefonów komórkowych zagości na każdym dotychczasowym urządzeniu z Windows Phone 8.

Grafika: 1

Źródło: NPU

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu