Spotify

Uważasz, że masz dobry gust muzyczny? Spotify szuka takich jak Ty

Kacper Cembrowski
Uważasz, że masz dobry gust muzyczny? Spotify szuka takich jak Ty
5

Spotify testuje nową funkcję, która doceni użytkowników z dobrym gustem muzycznym. Jeśli uważacie się właśnie za takich, to wkrótce możecie trafić na stronę główną platformy.

Szwedzka platforma planuje dodać na główną stronę panel z polecanymi playlistami stworzonymi przez użytkowników - od czego do tej pory raczej stroniła, ze względu na własne składanki w postaci serii “This Is…” czy z podziałem na różne gatunki.

Popularne również były składanki “Przygotowane dla Ciebie”, jednak algorytmy Spotify nie są szczególnie kreatywne i zazwyczaj serwują w kółko te same kawałki, które doskonale już znamy. To, swoją drogą, jest element, nad którym Spotify z pewnością powinno trochę popracować.

Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że od jakiegoś czasu to właśnie playlisty użytkowników zdobywały coraz większą popularność - słuchacze bardzo często tworzyli prawdziwe, klimatyczne perełki, które społeczność pokochała. I właśnie na tej zasadzie Spotify będzie dobierał listy piosenek do wyświetlenia na głównej. Na ten moment serwis streamingowy informuje, że funkcja będzie kierowana na “wybrane rynki”, jednak w żaden sposób tego określenia nie precyzuje.

Zdaje się jednak, że o ile funkcja zostanie ciepło przyjęta, będzie dostępna globalnie. O pozytywny odbiór szwedzka firma raczej nie musi się martwić - pierwsze reakcje w sieci sugerują, że użytkownicy Spotify są zachwyceni tym pomysłem. Platforma będzie wybierać autorów na podstawie ich obserwowanych i popularności playlist, a także tego, czy opowiadają „wyjątkowe historie poprzez playlisty”, czy tworzą „autentyczne połączenia” ze słuchaczami.

Ostatnimi czasy Spotify ogólnie bardziej “wychodzi w stronę” słuchaczy. Niedawno pojawiła się funkcja stworzenia Blendu z udziałem maksymalnie 10 osób, co potrafi stworzyć naprawdę ciekawe playlisty w oparciu o gust muzyczny nasz i wybranych znajomych. Teraz pozostaje jedynie czekać na lepszą jakość dźwięku na Spotify i platforma streamingowa będzie miała chyba najbardziej kuszącą ofertę na rynku - bo chociaż jest coraz więcej ciekawych funkcji wprowadzanych, jakość dźwięku do chociażby Apple Music się nie umywa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news