Spotify

Spotify nie przestaje testować nowości - tę przyjmę z otwartymi ramionami

Kamil Świtalski
Spotify nie przestaje testować nowości - tę przyjmę z otwartymi ramionami
16

Lubicie sobie pośpiewać ale męczy was brak znajomości tekstu piosenki? Możliwe że będziecie mogli odłożyć wyszukiwarkę, bo wystarczy... Spotify!

Bardzo cenię sobie Spotify za to, że regularnie lubi coś potestować, coś sprawdzić i ulepszyć. Oczywiście to nie jest tak, że wszystkie ich pomysły są w 100% trafione. Część wydaje mi się przesadzona i bzdurna, ale skoro udaje jej się zagrzać miejsce w platformie na dłużej, to prawdopodobnie znajduje swoich miłośników. Testowana przez ekipę funkcja z wyświetlaniem tekstu aktualnie odtwarzanej piosenki może wydać się nieco na wyrost, ale im dłużej o niej myślę, tym bardziej... nie mogę się już doczekać!

Spotify z wyświetlaniem tekstu piosenki? Poproszę!

Nową funkcją testowaną przez Netflixa jest wyświetlanie tekstu odtwarzanego obecnie na platformie utworu. Z jednej strony: brzmi banalnie, a każdy zainteresowany może przecież wklepać odpowiednią frazę w Google i najpewniej przeczytać go bezpośrednio w wyszukiwarce, bez konieczności przechodzenia do którejś z wyszukanych stron internetowych. Z drugiej jednak: tutaj będzie znacznie wygodniej. Nie trzeba będzie sprawdzać czego słuchamy. Nie trzeba będzie sięgać po dodatkowe aplikacje. A żeby było jeszcze wygodniej: aplikacja na bieżąco będzie śledzić i przewijać tekst. Pierwsi szczęściarze mogą już korzystać z nowej funkcji — wygląda na to, że Spotify postanowiło sprawdzić jak to się sprawdzi wśród niewielkich grupek z rozmaitych rynków.

Wygląda na to, że nowa funkcja jest opracowywana we współpracy z musiXmatch — co jest dobrą wiadomością, to przecież profesjonaliści i prawdziwi znawcy tematu. Spotify na ten moment przyznaje się tylko do tego, że testuje takie nowości, ale... nie chce zdradzić nic więcej na ten temat — czyli klasyka. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość, ale tak na przyszłość możecie juz ćwiczyć popisowe numery ;-).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu