Podcast Antyweb Po Godzinach

Spotify bardziej polskie niż kiedykolwiek wcześniej [wywiad]

Konrad Kozłowski
Spotify bardziej polskie niż kiedykolwiek wcześniej [wywiad]
0

Polscy artyści na topowych pozycjach w międzynarodowych rankingach i mnóstwo polskich playlist to nasza codzienność, ale całkiem niedawno Spotify wyglądało nieco inaczej. Jak działa Spotify Polska od środka?

Spotify pojawiło się w naszym kraju w 2013 roku, więc za dwa lata będzie świętować 10. rocznicę. O tym, jak bardzo różni się dziś Spotify w Polsce od tego, czego mogliśmy uświadczyć kilka lat temu, świadczą przede wszystkim strona główna, rekomendacje i playlisty, do których mamy dostęp, bo ewidentnie widać, że firma na dobre zagościła nad Wisłą i mocno pracuje nad tym, by Polakom dogodzić. Objawia się to także przez obecność w świecie fizycznym - banery, reklamy i inne formy promocji artystów oraz albumów są nie do przeoczenia.

Spotify zdradza swoje sekrety. Dlaczego znają was tak dobrze?

O kulisach tej pracy, ale nie tylko, bo poruszonych tematów zostało znacznie więcej, opowiada Mateusz Smółka, Music Team Lead, Eastern Europe w Spotify. Rozmawiamy między innymi o nieobecnych wciąż w katalogu albumach, współpracy z artystami oraz zmianach, które dokonały się przez ostatnie lata obecności w Spotify w Polsce. Miłego słuchania!

Jak działa Spotify w Polsce?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu