Internet

Speedtest opublikował globalny ranking prędkości internetu. Na którym miejscu Polska?

Marcin Hołowacz
Speedtest opublikował globalny ranking prędkości internetu. Na którym miejscu Polska?
56

Speedtest Global Index porównuje dane na temat prędkości internetu z całego świata. Dane pochodzą z setek milionów testów, które są przeprowadzane przez zwyczajnych ludzi korzystających ze Speedtest.

Speedtest Global Index

Dzięki temu, że twórcy tego rozwiązania zdecydowali się tworzyć comiesięczne zestawienia, każdy może zobaczyć jak wygląda prędkośc internet w innych zakątkach świata. Można też spojrzeć na to w inny sposób… trochę jak na zawody: który kraj jest lepszy? Kto wyszedł na prowadzenie, a kto spadł w rankingu?

Niezależnie od tego czy interesuje cię internet mobilny czy stałe łączę, ranking przygotowany przez Speedtest ma dla ciebie odpowiedzi. Nie dość, że można zobaczyć jak wygląda średnia prędkośc w danym kraju, to są jeszcze informacje na temat zmiany w rankingu pod kątem ubiegłego miesiąca.

Jak wygląda podium? Kto wygrywa w mobile, a kto w stałym łączu?

Na pierwszym miejscu w internecie mobilnym znajduje się… Norwegia. Gratuluję! Drugie miejsce należy do Holandii, która tym samym poprawiła swoją pozycję w rankingu. Ostatnie na podium są Węgry.

Demonem prędkości w kwestiach... średniej prędkości internetu na stałym łączu jest Singapur. Drugie miejsce należy do Korei Południowej. Na trzecie miejsce wskoczył Hongkong.

Jak w rankingu Speedtest Global Index wypada Polska?

Oczywiście należy wspomnieć jeszcze o Polsce, która spadła na 49 pozycję w internecie mobilnym. Nasza średnia prędkość pobierania według rankingu Speedtest Global Index wynosi 21,34 Mbps. Natomiast średnia prędkość wysyłania jest na poziomie 8,26 Mbps.

Polska znalazła się na 38 pozycji w rankingu Speedtest Global Index w kategorii stałego łącza. Nasza średnia prędkość pobierania wynosi 35,09 Mbps. Jeżeli chodzi o średnią prędkość wysyłania to jest na poziomie 12,38 Mbps.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile