Antyapps

Speaky: wyszlifuj języki obce dzięki rozmowom z obcokrajowcami!

Antyapps
Speaky: wyszlifuj języki obce dzięki rozmowom z obcokrajowcami!
Reklama

Dzięki rozwojowi technologii nauka języka nie musi już kojarzyć się ze ślęczeniem nad książkami. W dobie internetu mamy realną możliwość aby obcą ...

Dzięki rozwojowi technologii nauka języka nie musi już kojarzyć się ze ślęczeniem nad książkami. W dobie internetu mamy realną możliwość aby obcą mowę poznać od środka, bez konieczności wyjazdu do innego kraju. Taką opcję oferuje na przykład aplikacja Speaky. Jest to specyficzny komunikator, który służy do wymieniania wiadomości pomiędzy użytkownikami, uczącymi się jakiegoś języka.

Reklama

Speaky to narzędzie, mające służyć ma obu stronom konwersacji. Użytkownik jest łączony w parę jedynie z osobami, z którymi w zupełności się dopełnia. Jeśli więc mamy ochotę porozmawiać po niemiecku, a naszym ojczystym językiem jest polski, partnerem w konwersacji dla nas zostanie osoba mówiąca po niemiecku, a chcąca nauczyć się polskiego. Wbrew pozorom, jest takich trochę! W pierwszej kolejności wyświetlają się tubylcy, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby nawiązać rozmowę również z ludźmi, który danym językiem posługują się jako obcym.

Speaky działa na zasadzie komunikatora połączonego z portalem społecznościowym.

Chociaż zazwyczaj wzbraniam się rękami i nogami przed zakładaniem tysięcy niepotrzebnych kont do aplikacji, w Speaky jest ono wyraźnie potrzebne. Nie możemy tutaj wykreować sobie wizerunku od zera. Koniecznie należy skorzystać z konta Google, facebooka albo numeru telefonu. To raczej zrozumiałe środki bezpieczeństwa. Speaky służy w końcu do rozmów, a te powinny być jakoś chronione przed spamem.

W Speaky kilkoma ruchami palca możemy nawiązać rozmowę z dowolnie wybraną przez nas użytkownikiem. Warto więc uzupełnić swój profil o zainteresowania czy preferowane tematy do rozmowy, abyśmy także my stali się atrakcyjniejszą do pogadania osobą. Co ciekawe, Speaky posiada wbudowane narzędzie do poprawiania wiadomości. Nie trzeba pisać oddzielnej notki o popełnionych przez rozmówcę błędach – wystarczy skorzystać z dedykowanej opcji.

Oczywiście, po prostu rozmawiając z ludźmi z internetu nie da się perfekcyjnie nauczyć języka. Nigdy nie mamy pewności, że osoba, z którą toczymy rozmowę używa dobrej gramatyki, rozbudowanego słownictwa albo po prostu nie robi literówek. Poza tym dochodzi jeszcze kwestia zaufania. Dzięki weryfikacji kont bezpieczeństwo rozmów jest większe, ale pewności, że użytkownik po drugiej stronie telefonu uczy nas we właściwy sposób, w zasadzie nigdy nie ma.

Traktowałabym Speaky raczej jako ciekawostkę, a nie poważny środek, dzięki któremu opanujemy język. Aplikacja zmaga się też z problemami natury technicznej, jednak twórcy często starają się ją łatać i ulepszać. Mimo wszystko – warto sprawdzić. Program pobierzecie na Androida i iOS za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama