Antyapps

Text Art wprowadzi ozdoby typograficzne na zupełnie nowy poziom!

A
Antyapps
0

Aplikacje do rozmaitych ozdób i modyfikacji zdjęć również w wydaniu na smartfony i tablety cieszą się ogromną popularnością. To zresztą jedna z najpopularniejszych kategorii w sklepach mobilnych. Przynosi ogromne zyski, z każdym rokiem coraz bardziej się poszerza, a mimo wszystko apetyt na takie...

Aplikacje do rozmaitych ozdób i modyfikacji zdjęć również w wydaniu na smartfony i tablety cieszą się ogromną popularnością. To zresztą jedna z najpopularniejszych kategorii w sklepach mobilnych. Przynosi ogromne zyski, z każdym rokiem coraz bardziej się poszerza, a mimo wszystko apetyt na takie produkty ani trochę nie maleje. I mimo że w kwestii aplikacji fotograficznych ostatnio pojawia się coraz więcej innowacyjnych produktów (znacie chociażby Aivon? jeśli nie, to czas szybko nadrobić zaległości), to stare i sprawdzone schematy wciąż mają się doskonale. Dowód? Proszę bardzo, sprawdźcie tylko Text Art - Add Fonts & Quotes on Photo, Typography!

Dodaj efektowne napisy na zdjęcia

Typografia potrafi nawet najnudniejsze zdjęcie zamienić w małe dzieło sztuki. Wiecie, wielki cytat o życiu, kilka ozdobników, dobrze dobrane kolory i filtr kolorystyczny w tle -- co może się nie udać? No, wiele programów udowodniło już, że w tej kwestii naprawdę może pójść nie tak... naprawdę dużo rzeczy. Na szczęście Text Art najwyraźniej nauczył się na błędach konkurencji i postanowił ich nie powielać.

Dlatego mimo zestawu fajnych wzorów — bo tutejsze grafiki możemy okrasić nie tylko tekstem, ale też zestawem szlaczków i innych ozdobników — nie ma miejsca na nudę. Jeżeli pierwsza z wersji którą zobaczycie nie przypadnie wam do gustu, to jeszcze nic straconego. Przy wyborze stylu widnieje magiczny symbol, który pozwoli nieco namieszać w tej konfiguracji i nadać jej jeszcze odrobinę wdzięku. Nic? To próbujcie do skutku, albo sprawdźcie jak zadziała to w przypadku kolejnych stylizacji.

Wszystkie te napisy możemy oczywiście skalować i obracać. A nic też nie stoi na przeszkodzie, aby dodać kolejną warstwę! Później udajemy się na poszukiwania koloru idealnego (autorzy przygotowali cały zestaw kolorów, ale możemy też skorzystać z pełnej palety) i... gotowe!

Text Art, jak już wspomniałem, nauczył się sporo od konkurencji. Dlatego już przy wyborze grafiki wyjściowej mamy kilka rozmiarów (kwadraty, prostokąty, przycięte na miarę głównego zdjęcia na Facebooku?). Warto też wspomnieć, że większość wykorzystanych w aplikacji czcionek posiada polskie znaki diakrytyczne — to chyba pierwsza z aplikacji, gdzie ten brak nie psuł efektu w znacznej części kombinacji. Wielkie brawa!

Text Art - Add Fonts & Quotes on Photo, Typography to aplikacja do której twórcy naprawdę się przyłożyli. Przemyślana, dopracowana i pełna fajnych efektów. Program dostępny jest w AppStorze, w wersji dostosowanej do ekranów iPhone'ów, za 23,99 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: