Antyapps

ChefTap to przepiśnik, który pozwala ściągać i porządkować przepisy z całego internetu

A
Antyapps
0

Jeśli lubicie eksperymenty w kuchni albo wręcz przeciwnie, od dawna trzymacie się tych samych przepisów, zapewne macie problem ze składowaniem linków. Nie każdy lubi tworzyć zakładki, a przepisywanie notatek do zeszytu jest męczące i często zawodne – jak też sam papier. Receptą na problemy z por...

Jeśli lubicie eksperymenty w kuchni albo wręcz przeciwnie, od dawna trzymacie się tych samych przepisów, zapewne macie problem ze składowaniem linków. Nie każdy lubi tworzyć zakładki, a przepisywanie notatek do zeszytu jest męczące i często zawodne – jak też sam papier. Receptą na problemy z porządkowaniem przepisów ma być aplikacja ChefTap, dzięki której można pobierać i składować internetowe wpisy w jednym miejscu. Jak sztuczna inteligencja radzi sobie z rozpoznawaniem składników do ciasta?

Twórcy programu od początku zaznaczają, że ChefTap przeznaczone jest dla przepisów w języku angielskim. Niestety, to prawda. Aplikacja nie sprawdzi się w przypadku polskich wpisów. Najczęściej zaimplementowanym mechanizmom udaje się tylko rozpoznać składniki. Po tym, z jakiegoś powodu przechodzą one od razu do sekcji komentarzy.

Gdy skupimy się na angielskich przepisach, ChefTap przepisuje je zaskakująco dobrze. Poprawnie oddziela on potrzebne składniki od etapów przygotowania, a także wybiera pasujące obrazy. Niestraszne mu nawet mocno udziwnione portale. Nie jest to jednak prawdziwe dla wszystkich kuchennych wpisów w internecie. Z jakiegoś powodu, aplikacja czasem odmawia zapisania strony, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się ona spośród konkurencji, która już działa nienagannie.

Głównym problemem jest tu jednak kwestia niezwiązana z gotowaniem.

Aby zapisać jakiś przepis do programu, należy skorzystać z wbudowanej w ChefTap przeglądarki. Jest ona po prostu koszmarna. Trudno oczekiwać, aby było to coś na miarę Chrome czy Safari, ale obcowanie z obecną tu przeglądarką to po prostu koszmar. Obsługuje ona tylko wyszukiwarkę google, a przy okazji działa ociężale, nie ładuje niektórych stron i do tego wygląda archaicznie. Trzeba to jakoś przeboleć, ale dla własnego zdrowia lepiej konkretnego przepisu poszukać gdzie indziej, a w ChefTap wpisać gotową formułkę do znalezienia.

ChefTap oferuje poza zapisywaniem przepisów jeszcze cały szereg funkcji. Można tu tworzyć całkiem zaawansowane listy zakupów a także tagować wpisy. Część z tych opcji zarezerwowana jest jednak dla użytkowników wersji premium, na którą zdecyduje się raczej małe grono użytkowników. Działa ona bowiem na zasadzie subskrypcji, która rocznie kosztuje około 100 zł. To zdecydowanie za dużo jak na program, który działa frustrująco powoli i sprawdza się tylko dla angielskich notek. Potrzeba tutaj jeszcze sporo pracy, aby móc z czystym sumieniem ten produkt polecić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: