VOD

Lekarz, który wybranym odbiera życie. Nowy polski serial Sortownia na zwiastunie

Konrad Kozłowski
Lekarz, który wybranym odbiera życie. Nowy polski serial Sortownia na zwiastunie
2

Już niedługo zadebiutuje serial Sortownia z Andrzejem Chyrą w roli głównej. Opublikowano zwiastun produkcji i znamy datę premiery na CANAL+ online oraz Polsat Box Go.

Wielokrotnie zastanawialiście się na pewno, czy lekarze kiedykolwiek umyślnie działają na niekorzyść pacjentów. "Sortownia" pokazuje, co dzieje się, gdy jeden z nich faktycznie podejmuje decyzje o tym, kto powinien przeżyć, a kto nie.

Polecamy na Geekweek: Sterylna sala operacyjna w terenie? Ukraińscy lekarze już z niej korzystają

Sortownia - zwiastun i fabuła

Zielony – pacjenci czekają w poczekalni, żółty – krótszy czas oczekiwania, czerwony – pomoc natychmiastowa. Lekarze SOR-u codziennie nie tylko ratują ludzkie życie, ale także borykają się z trudną sytuacją polskiej służby zdrowia. Jednym z nich jest doktor Jacek Woliński, który całkowicie oddał się pracy. To nie tylko jego życiowa pasja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości.

Woliński jest uważany przez pacjentów za „dobrego lekarza”, ale czy na pewno jest dobrym człowiekiem? Rozdarty między etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy mogą jej nie otrzymać, staje przed trudnymi moralnie decyzjami i z każdym kolejnym przypadkiem coraz bardziej utwierdza się w roli pana życia i śmierci. Wybawiciela lub kata.

Sortownia - data premiery i obsada

Platformy zdradziły, kiedy zobaczymy serial online. Pierwsze dwa odcinki pojawią się na CANAL+ online i w serwisie POLSAT BOX GO już 16 czerwca. Kolejne będą debiutować co tydzień.

Na ekranie zobaczymy w roli głównej Andrzeja Chyrę, a oprócz niego w serialu wystąpili Olga Goldys, Jaśmina Polak, Natalia Jędruś, Artur Barciś, Ilona Ostrowska, Marcin Czarnik i Mariusz Bonaszewski. Za reżyserię odpowiada Anna Kazejak, a scenariusz napisali Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska.

Po stronie CANAL+ Polska producentkami nadzorującymi są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska, po stronie Telewizji POLSAT - Beata Barcz. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o, a kierownikiem literackim ze strony CANAL+ jest Dana Łukasińska. Reżyserka castingu to Julia Popkiewicz, zaś muzykę skomponował Michał Kush.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu