Sony

Sony Xperia Z1 zaprezentowana - potężny, piękny i wodoodporny. Czego chcieć więcej?

Konrad Kozłowski
Sony Xperia Z1 zaprezentowana - potężny, piękny i wodoodporny. Czego chcieć więcej?
37

Wydarzenie Sony było zapowiadane od dłuższego czasu i było na co czekać. Topowy smartfon Xperia Z1 skupia w sobie wszystko co najlepsze w Sony - nietuzinkowy design, świetną specyfikację i najnowsze wersje aplikacji oraz usług. Czy to faktycznie maksimum na jakie stać teraz japońskiego producenta?...

Wydarzenie Sony było zapowiadane od dłuższego czasu i było na co czekać. Topowy smartfon Xperia Z1 skupia w sobie wszystko co najlepsze w Sony - nietuzinkowy design, świetną specyfikację i najnowsze wersje aplikacji oraz usług. Czy to faktycznie maksimum na jakie stać teraz japońskiego producenta? Jest co podziwiać!

Większość przecieków, które pojawiały się w Sieci okazały się prawdziwe. Xperia Z1 dysponuje aparatem 20.7 megapiksela przy wsparciu sensora Exmor RS for mobile oraz silnika BIONZ for mobile. To co się nie sprawdziło to funkcja nagrywania wideo w 4K, choć całkiem możliwe jest, że taka opcja pojawi się w przyszłości przy okazji aktualizacji. Bardzo ciekawie prezentuje się funkcja Social Live umożliwiająca nadawanie na żywo na Facebooka oraz odbieranie powiadomień o polubieniach i komentarzach pod naszą transmisją. Timeshift burst pozwoli na zrobienie 61 zdjęć w ciągu 2 sekund(!), dzięki czemu możliwe jest wybranie tego jednego, najlepszego ujęcia. Funkcja STAMINA, pozwalająca na wydłużenie czasu pracy urządzenia również została usprawniona.

W środku znajdziemy naturalnie czterordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 o taktowaniu 2,2GHz oraz 2GB pamięci RAM. Wszystko zasilać będzie bateria 3000mAh, a z siecią komórkową połączymy się także przy użyciu technologii 4G LTE. Dla użytkownika została przewidziana pamięć 16GB, którą możemy rozszerzyć o kolejne 64 za pomocą kart microSD. Wszystko to zamknięte zostało w szkalnych panelach z przodu i z tyłu oraz aluminiowej ramce okalającej urządzenie. Ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1080p wspierany jest przez technologię TRILUMINOS Display for mobile oraz silnik X-Reality for mobile analizujący wyświetlany obraz i optymalizujący jego ostrość.

Smartfon dostępny będzie na rynku jeszcze we wrześniu tego roku w trzech wersjach kolorystycznych: czarnym, białym i fioletowym. Zaskoczenia wielkiego nie było, Sony zrobiło po prostu to, czego oczekiwaliśmy. Szkoda, że Japończycy, będąc tak wielką marką popierającą 4K, nie pokusili się o wspomnianą funkcję nagrywania wideo w takiej rozdzielczości za pomocą Xperii Z1.

Czy tego oczekiwaliście po Sony?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileSonyXperiax1IFA 2013