Sony

PlayStation Vita może jeszcze wrócić do życia - będzie taniej

Karol Kopańko
PlayStation Vita może jeszcze wrócić do życia - będzie taniej
18

. Słów, których użyłem we wstępie można było także użyć jeszcze kilkanaście miesięcy temu opisując sytuację wokół 3DSa, który sprzedawał się jeszcze gorzej i był praktycznie pozbawiony wsparcia w postaci przyciągających do trójwymiarowego ekranu gier. Jednak Nintendo, akurat w przypadku tego prod...

.

Słów, których użyłem we wstępie można było także użyć jeszcze kilkanaście miesięcy temu opisując sytuację wokół 3DSa, który sprzedawał się jeszcze gorzej i był praktycznie pozbawiony wsparcia w postaci przyciągających do trójwymiarowego ekranu gier. Jednak Nintendo, akurat w przypadku tego produktu stanęło na wysokości zadania i wyprowadziło konsolkę z dołka. A co takiego zrobiło?

Ano, po prostu obniżyło ceny, a także wprowadziło do sprzedaży bardziej dopracowaną wersję handhelda – 3DSa XL. To samo zdaje się teraz planować także Sony, a wiemy to dzięki przeciekowi jaki nastąpił za Oceanem, gdzie jeden z klientów wszedł w posiadanie gazetki promocyjnej, która nie miała jeszcze zostać upubliczniona.

94154b7bb4818875e82c4ca33b18e66e6d68c212.jpg__549x168_q85_crop_upscale

Widać na niej wyraźnie, że japoński gigant szykuje obniżkę cen, odpowiednio o $50 za wersję WiFi i o $100 za tę z 3G. Dodatkową kwestią pozwalającą twierdzić, że najlepsze może być jeszcze przed Vitą, to fakt, że będzie ona sprzedawana w pakiecie razem z PS4 w cenie $500, co wydaje mi się świetną propozycją, zwłaszcza, że Sony promuje teraz mocno opcję Remote Play pozwalającą  na granie na Vicie w pozycje z jej większej i młodszej siostry.

https://www.youtube.com/watch?v=3YELdI_Qx_g

Uważam, że taki ruch jest ze strony Sony jest zdecydowanie konieczny, aby PSV nie pozostało w oczach narodów innych poza japońskim kompletną porażką. Jednak nawet w kraju Wschodzącego Słońca zdecydowanym liderem na rynku konsol jest Nintendo, a w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się tam gier są tylko dwie pozycje na Vitę, czyli tyle samo co na… PSP (3DS ma 12 tytułów).

521447038

Lepsze wyniki dywizji growej są też bardzo potrzebne Sony jeśli spojrzymy na korporację jako całokształt, gdyż w ostatnim kwartale Japończycy zarabiali na wszystkim, tylko nie na grach…

A jakie jest Wasze zdanie, czy Vita podniesie się jeszcze z kolan? Premiera PS4 na pewno tylko jej w tym pomoże.

Foto 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu