Sony

Sony przedstawiło nowy smartfon Xperia Z3+

Paweł Winiarski
Sony przedstawiło nowy smartfon Xperia Z3+
31

Sony postanowiło uzupełnić swoją serię telefonów Xperia Z3. Zobaczcie jak prezentuje się i co ma w sobie nowy model - Xperia Z3+ Wygląd Z3+ jest smuklejsza i lżejsza od swojej poprzedniczki. 6,9 mm grubości i 144 g wagi. Sprzęt jest wodoodporny i pyłoszczelny (standardy IP65/68) przy pozostawieniu...

Sony postanowiło uzupełnić swoją serię telefonów Xperia Z3. Zobaczcie jak prezentuje się i co ma w sobie nowy model - Xperia Z3+

Wygląd

Z3+ jest smuklejsza i lżejsza od swojej poprzedniczki. 6,9 mm grubości i 144 g wagi. Sprzęt jest wodoodporny i pyłoszczelny (standardy IP65/68) przy pozostawieniu odkrytego portu USB, co zapewne ucieszy osoby nieprzepadające za koniecznością otwierania specjalnej klapki przy każdym ładowaniu. Usunięto ponadto styk służący do ładowania magnetycznego, co sprawiło, że telefon wygląda jeszcze bardziej minimalistycznie. Xperia Z3+ wykończona jest lśniącą metalową ramką, hartowanym szkłem i zaokrąglonymi krawędziami.

Sprzęt dostępny będzie w czterech opcjach kolorystycznych. Czerń, biel, kolor miedziany i morski.

Aparaty

W telefonie zaimplementowano technologie Cyber-shot i Handycam. Główny aparat dysponuje matrycą 20,7 Mpx, sensorem obrazu Exmor RS for mobile, procesorem obrazu BIONZ for mobile oraz 25-milimetrowym, szerokokątnym obiektywem G Lens. Ulepszono ponadto tryb Superior Auto, który automatycznie dostosowuje ustawienia w taki sposób, by wykonać najlepsze możliwe zdjęcie, rozpoznając 52 różne sceny. Aparatem można również nagrywać w rozdzielczości 4K.

Nowy przedni aparat posiada matrycę 5 Mpx, mobilny czujnik obrazu Exmor R i 25mm szerokokątny obiektyw. Do tego tryb Superior Auto, Full HD 1080p oraz SteadyShot z trybem Intelligent Active Mode, który przewiduje ruch, by zapisać go w płynny sposób.

Procesor

W Xperii Z3+ znajdziemyośmiordzeniowy, 64-bitowy2 procesor Snapdragon 810. Wsparcie ze strony LTE Cat6 i technologii Wi-Fi MIMO powinny umożliwić prędkość połączenia do 300 Mbps LTE.

Zarządzanie energią

Sony mówi, że Z3+ może pracować na jednym ładowaniu do dwóch dni. Jeden dzień działania powinno natomiast zapewnić trwające 45 minut ładowanie przy pomocy certyfikowanej ładowarki Qualcomm® Quick Charge™ 2.0, takiej jak UCH10.

Wyświetlacz

5.2 cala Full HD, TRILLUMINOS z Live Colour LED i X-REality ma zapewnić ostrzejsze i żywsze kolory oraz intuicyjną poprawę kontrastu, co może przydać się w pełnym świetle słonecznym.

Dźwięk

Skalujący wierność dźwięku nagrań w formacie MP3 lub AAC - DSEE HXTM, nowy kodek Sony LDACTM do bezprzewodowego słuchania muzyki, funkcja cyfrowej redukcji szumu zewnętrznego. Ta ostatnia, w połączeniu ze słuchawkami MDR-NC31EM, według Sony, redukuje do 98% otaczającego słuchacza hałasu. Z3+ powinna też sama dostosować ustawienia dźwięku do każdych innych podłączonych słuchawek.

Xperia Z3+ zapewnia ponadto współpracę z konsolą PlayStation 4 przy użyciu PS4 Remote Play 2.

Telefon Sony Xperia Z3+ będzie dostępny globalnie od czerwca 2015 roku. W Polsce od czerwca pojawi się na wyłączność w sieci Orange (wersja Single SIM) i w sieciach handlowych (również Single SIM). Cena ma wynosić 2999 zł.

grafika

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu