Fotografia

Maniacy "zdjęć z rąsi" będą w siódmym niebie. Sony pokazuje smartfon z lampą LED z przodu

Jakub Szczęsny
Maniacy "zdjęć z rąsi" będą w siódmym niebie. Sony pokazuje smartfon z lampą LED z przodu
3

Stało się. To, o czym myślałem już jakiś czas temu staje się właśnie faktem. Zdjęcia "z rąsi" dobrze wychodzą tylko wtedy, gdy mamy niezłe oświetlenie i w miarę dobry aparat fotograficzny z przodu. Z tym drugim większych problemów nie ma - producenci ostatnio prześcigają się w instalowaniu coraz lep...

Stało się. To, o czym myślałem już jakiś czas temu staje się właśnie faktem. Zdjęcia "z rąsi" dobrze wychodzą tylko wtedy, gdy mamy niezłe oświetlenie i w miarę dobry aparat fotograficzny z przodu. Z tym drugim większych problemów nie ma - producenci ostatnio prześcigają się w instalowaniu coraz lepszych jednostek tuż nad ekranem smartfona. Przyszedł czas na to, by z tej strony, oprócz kamery pojawiła się także dodatkowa dioda doświetlająca.

Tak, nie żartuję. Sony uznał, że taka lampa może się przydać. Biorąc pod uwagę niewątpliwą modę na "selfie" oraz powszechny "ekshibicjonizm" na portalach społecznościowych, fanom takich ujęć rozwiązanie Sony powinno przypaść do gustu. Dobrego selfie przednią kamerką nie zrobimy niestety w słabych warunkach oświetleniowych. Natomiast używając tylnej jednostki narażamy się na to, że raz po raz będziemy fotkę usuwać, bo okazało się, że albo zrobiliśmy nieładną minę, lub z tej perspektywy wyglądamy na parę kilo więcej.

W lipcu poprzedniego roku Sony po raz pierwszy wyszedł do maniaków "selfie" z Xperią C3. Słuchawka charakteryzowała się szerokokątną przednią kamerką, która pozwalała na zrobienie dobrego selfie. Pomijana była jednak kwestia oświetlenia, która nie została wtedy rozwiązana, aż do teraz. Sukcesor poprzedniego "selfiephone'a" oprócz tego, że posiada lepsze możliwości fotograficzne (w kontekście kamery przedniej), jest w dodatku naprawdę ciekawym technicznie urządzeniem.

Jokerem C4 ma być przednia kamerka, zatem zacznę od niej. Selfie wykonamy za pomocą 5-megapikselowej szerokokątnej kamery wspomaganą przez lampę LED. Z tyłu natomiast znajdziemy dużo bogatszą, 13-megapikselową matrycę również doposażoną w lampę. Nasze zdjęcia wyświetlimy na dużym, bo 5,5-calowym ekranie w rozsądniej rozdzielczości Full HD 1080p wykonanym w technologii IPS. Za wydajność odpowiadać ma ośmiordzeniowy procesor MediaTeka - MT6752 taktowany zegarem 1,7 GHz na rdzeń. Za grafikę odpowiedzialny będzie układ graficzny Mali T760 MP2, a wszystko to będzie działać we współpracy z 2 GB pamięci RAM. Użytkownik do dyspozycji otrzyma 16 GB pamięci masowej, którą może rozszerzyć aż o 128 GB dzięki kartom microSD.

Sony poinformował, że od czerwca telefon będzie dostępny na wybranych rynkach na świecie - mamy nadzieję, że selfiephone trafi także do Polski. Nie wiemy natomiast nic na temat jego ceny.

Grafika: 1, 2

Źródło: Android Headlines

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

selfie