Audio

Sony LinkBuds S to najmniejsze słuchawki z ANC na rynku

Kamil Pieczonka
Sony LinkBuds S to najmniejsze słuchawki z ANC na rynku
1

Słuchawki Sony z serii LinkBuds nie wzbudziły wielkiego entuzjazmu na rynku, bo poza tym, że wyglądały dziwnie, to jeszcze oferowały przeciętną jakość dźwięku. Najnowszy model LinkBuds S WF-LS900 zapowiada się jednak bardzo ciekawie.

Sony LinkBuds S WF-LS900

Najnowsze słuchawki z rodziny Sony LinkBuds to już bardziej tradycyjnie wyglądający model niż pierwsza wersja. Dodatkowo Sony zapowiada, że będą to najmniejsze i najlżejsze słuchawki wyposażone w technologię aktywnej redukcji hałasu (ANC) oraz obsługę Hi-Res Audio. W poprzedniej wersji zabrakło obsługi ANC, a była tylko funkcja aktywnej kontroli głośności, która ma być również dostępna w modelu WF-LS900. W nowej wersji dostępne będzie też rozwiązanie Speak-to-Chat. Słuchawki wykrywają gdy zaczynamy mówić i zatrzymują wtedy muzykę jeśli takowej słuchamy. Dzięki temu można np. swobodnie złożyć zamówienie w kawiarni bez dotykania słuchawek czy telefonu.

Na pierwszych renderach słuchawek widać też, że Sony zdecydowało się skorzystać z rozwiązania podobnego do tego, które pokazano ostatnio w słuchawkach Pixel Buds Pro. Nie wiemy jednak czy jest to faktycznie "spatial vent" jak go opisało Google czy jednak pełni nieco inną funkcję. Za specjalną siatką, która redukuje szum wiatru, znalazło się miejsce na mikrofony. Dzięki współpracy z technologią Precise Voice Pickup dźwięk ma być krystalicznie czysty, a słuchawki umożliwą również interakcje z asystentem Google i Alexa. Funkcja ta poprawia też słyszalność dźwięków zewnętrznych przy wyłączonej automatycznej redukcji hałasów (ANC).

Słuchawki Sony LinkBuds S wykorzystują głośnik o średnicy 5 mm z mocnym basem, mają certyfikat IPX4 gwarantujący im odporność na pot i zachlapanie i mają zapewnić bardzo dobrą jakość dźwięku. Pojedyncza słuchawka waży zaledwie 4,8g więc faktycznie jest bardzo lekka, a czas pracy ma wynosić 20h, ale jest to wartość osiągalna z dodatkową baterią w etui. Na jednym ładowaniu czas pracy ma wynosić około 6 godzin, ale nie wiemy czy jest to wartość z włączoną funkcją ANC czy nie. Sony obiecuje, że 5 minut ładowania wystarczy na 60 minut pracy. Komunikację zapewnia technologia Bluetooth w wersji 5.2, a obsługa LE Audi sprawia, że mniejsze mają być również opóźnienia.

LinkBuds S WF-LS900 obsługują technologię Fast Pair i Swift Pair, obsługują dźwięk przestrzenny, a dzięki systemowi DSEE Extreme są w stanie interpolować w czasie rzeczywistym dźwięki, których brakuje w plikach o kompresji stratnej. Słuchawki mają kosztować 199 euro (~900 PLN) i zadebiutują już w najbliższych dniach.

źródło: WinFuture

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news