Artykuł sponsorowany

Dlaczego Sony uważa, że telewizory Bravia XR są idealne do PS5? Sprawdzamy

Piotr Kurek
Dlaczego Sony uważa, że telewizory Bravia XR są idealne do PS5? Sprawdzamy
9

Konsola PlayStation 5, choć wciąż trudna w zdobyciu, przykuwa uwagę nie tylko swoim wyglądem, ale rozwiązaniami, które oferuje w nowej generacji elektronicznej rozgrywki. By jednak odczuć jej cały potencjał, potrzebny jest odpowiedni telewizor.

Idealny telewizor dla gracza powinien oferować odpowiednie funkcje, które w duecie z konsolą dostarczą niesamowitych wrażeń. Takie mają być właśnie rozwiązania oferowane w  telewizorach Sony BRAVIA XR. Sony w tym roku stara się przyciągnąć graczy - nie tylko konsolami PlayStation 5, ale także telewizorami stanowiącymi nieodłączny element domowej rozrywki. Projektowane z myślą o potrzebach miłośników elektronicznej rozrywki sprawią, że wyświetlany obraz i wydobywający się z głośników lub soundbarów dźwięk będzie potęgował wrażenia i uzupełniał opowiedzianą na ekranie historię.

konsola ps5 i telewizor sony bravia xr

Czym do zakupu telewizora BRAVIA XR zachęca Sony? Jeśli jesteście graczami, to oferta modeli BRAVIA Z9J, A90J, A80J, X95J i X90J może okazać się strzałem w dziesiątkę. A to dlatego, że proponują ekskluzywne funkcje telewizorów BRAVIA XR dedykowane do konsoli PlayStation 5. Mowa tu przede wszystkim o Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode.

tryb gry na ps5 w telewizorze sony bravia xr

Auto HDR Tone Mapping to funkcja ułatwiająca automatyczną optymalizację HDR na podstawie konkretnego modelu telewizorów BRAVIA XR, w tym X90J. W trakcie początkowej konfiguracji konsola sama identyfikuje i dobiera najlepsze ustawienia HDR, by wyświetlany na ekranie obraz odpowiadał najwyższej jakości. Obrazuje to poniższy zrzut ekranu z nadchodzącej gry Gran Turismo 7, gdzie już na pierwszy rzut oka widać różnicę w jasności obrazu przy wyjeździe z tunelu z włączoną i wyłączoną funkcją Auto HDR Tone Mapping.

Auto Genre Picture Mode to coś, co również wpłynie na wygodę gry i korzystanie z telewizora do oglądania filmów i seriali. Funkcja samodzielnie wykryje czy została na nim włączona gra, czy też odtwarzane są na nim treści wideo. Automatycznie uruchomi tryb Gry zmniejszający opóźnienie sygnału wejściowego i dostosowującego ekran do wymagań konsoli. Gdy jednak na telewizorze odtwarzane będą filmy lub seriale z wykorzystaniem konsoli PlayStation 5, ten samodzielnie przełączy się na tryb Standardowy, co pozwoli cieszyć się treściami wideo z odpowiednio dopasowanymi ustawieniami. W trybie tym przetwarzanie sygnału ma na celu przede wszystkim zwiększenie ekspresji obrazu.

Obraz, dźwięk i design w telewizorach Sony Bravia XR

Telewizory Sony Bravia XR wyróżnia obraz XR Picture i XR Sound. Pięknemu obrazowi z żywymi kolorami i nadzwyczajnym kontrastem towarzyszy realistyczny i intensywny dźwięk wydobywający się z głośników wbudowanych w ekranie. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K z szybkością do 120 klatek na sekundę. Dzięki wykorzystaniu standardu HDMI 2.1 kompatybilne gry oferują jeszcze ciekawsze doświadczenia. Nie można też zapominać o istotnym dla graczy czynniku: docenią go przede wszystkim ci, którzy lubią brać udział w rozgrywkach wieloosobowych. Mowa tu oczywiście o opóźnieniu sygnału wejściowego, który jest kluczowy w grach multiplayer. Przykładowo, w modelach telewizorów BRAVIA Z9J wynosi zaledwie 6 ms, co przekładać się będzie na większą płynność i szybkość reakcji podczas zabawy nie tylko w grach akcji, ale także przy sportowych zmaganiach. W modelach X90J opóźnienie sygnału wejściowego w trybie 4K / 120 kl./s wynosi 8,5 ms.

https://www.youtube.com/watch?v=OiYyzSuQoys

Funkcje Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode zostaną udostępnione w ramach aktualizacji oprogramowania konsoli PS5 i telewizorów BRAVIA, zaplanowanych na koniec 2021 r.

Jednak obraz to nie wszystko, by czerpać najwięcej zabawy z gier, filmów i seriali. Liczy się także dźwięk. Telewizory BRAVIA XR współpracują z szeregiem produktów audio oferowanym przez Sony. Na szczególną uwagę zasługują zestaw kina domowego HT-A9 oraz soundbary HT-A7000 i HT-A5000. Funkcje Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode działać będą po podłączeniu tych urządzeń bezpośrednio do konsoli PlayStation 5. Stosowna aktualizacja udostępniona zostanie wiosną przyszłego roku.

podstawa w telewizorze sony bravia xt

Telewizory Sony Bravia XR to także minimalistyczny design, który nie odwraca uwagi od wydarzeń zaprezentowanych na ekranie. Cienkie ramki oraz stylowa uniwersalna podstawa oferująca dwa ustawienia: standardowe szerokie oraz wąskie pozwalające umieścić telewizor na mniejszej półce.

BRAVIA XR X90J. Następca hitu sprzedaży XH90 stworzony z myślą o graczach

Sony oferuje graczom szereg telewizorów BRAVIA XR w tym nowe z serii X90J To następca zeszłorocznego XH90 charakteryzującego się wysoką jakością w stosunku do przystępnej ceny. Dostępny w czterech rozmiarach: 50, 55, 65 i 75 cali cechuje się przede wszystkim ekranem VA o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) z bezpośrednim podświetleniem Full Array LED i wsparciem HDR10, HLG i Dolby Vision. Sercem i mózgiem telewizora jest procesor obrazu Cognitive Processor XR działający w oparciu o tak zwaną „inteligencję poznawczą” stale analizującą kolor, kontrast i detale dzieląc ekran na wiele stref i jeszcze dokładniej rozpoznając w nich poszczególne obiekty.

telewizor sony BRAVIA XR X90J

Dzięki HDMI 2.1 gracze otrzymują wsparcie dla formatu 4K wyświetlanego w 120 klatkach na sekundę, a w przyszłości VRR. To technologia zmiennej częstotliwości odświeżania, która pojawi się w przyszłej aktualizacji oprogramowania telewizora. Do tego dwa głośniki wysokotonowe umieszczone z tyłu i dwa pełnozakresowe głośniki X-Balanced Speaker z pełnym wsparciem Dolby Audio, Dolby Atmos i DTS. Google TV daje dostęp do bogatej biblioteki aplikacji multimedialnych i dostosowuje się do preferencji użytkowników wyświetlając m.in. sugestie na podstawie odtwarzanych w aplikacjach VOD treści.

BRAVIA XR X90J oferuje również dostęp do BRAVIA CORE - autorskiej platformy VOD pozwalającej na oglądanie filmów i seriali z repertuaru Sony Pictures Entertainment  w doskonałej jakości z wykorzystaniem technologii IMAX Enhanced i Pure Stream (obraz 4K UHD w bezstratnej jakości), Kupując BRAVIA XR X90J otrzymacie 5 filmów do wyboru i 12 miesięcy streamingu bez ograniczeń. Telewizor posiada też pełne wsparcie dla Google Chromecast i współpracuje ze sprzętem Apple działając poprzez AirPlay i HomeKit.

BRAVIA z kodem na zakupy w PlayStation Store

konsola ps5 i telewizor sony bravia xr

Wraz z nowym telewizorem BRAVIA X90J Sony przygotowało specjalną promocję dla fanów elektronicznej rozgrywki. Kupując jeden z wybranych telewizorów otrzymacie 400 zł do wykorzystania w PlayStation Store w postaci kodów do zrealizowania na stronach sklepu. Akcja obejmuje zakupy zrobione między 7 października a 30 listopada tego roku. Zgłoszenia należy wysłać za pomocą formularza dostępnego na stronach organizatora.

Do jego wypełnienia potrzebna będzie kopia dokumentu sprzedaży z wyraźnym oznaczeniem nazwy autoryzowanego sprzedawcy, daty zakupu i nazwy produktu objętego promocją oraz zdjęcie numeru seryjnego i identyfikatora urządzenia wyświetlonych na ekranie telewizora w jego ustawieniach. Zgłoszenia można wysyłać do 31 grudnia 2021 r. i gdy zostaną one poprawnie zweryfikowane, w przeciągu 20 dni przesłane zostaną drogą mailową dwa kody do PlayStation Store o łącznej wartości 400 zł.

Telewizory BRAVIA objęte promocją:

BRAVIA XR 4K FULL ARRAY LED XR-75X90J
XR-75X92J
XR-75X93J
XR-75X94J
XR-75X95J
XR-85X95J
BRAVIA XR 4K OLED XR-55A80J
XR-55A83J
XR-55A84J
XR-55A90J
XR-65A80J
XR-65A83J
XR-65A84J
XR-65A90J
XR-77A80J
XR-77A84J
XR-83A90J
BRAVIA XR 8K FULL ARRAY LED XR-75Z9J
XR-85Z9J

Regulamin promocji BRAVIA z kodem do PlayStation Store dostępny jest na stronach Sony.

Wpis powstał we współpracy z Sony

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonyplaystationtelewizor