Konsole

Do sklepów trafia nowe PlayStation 5. Jest tylko odrobinę lżejsze

Kamil Świtalski
Do sklepów trafia nowe PlayStation 5. Jest tylko odrobinę lżejsze
3

Sony stale dąży ku doskonałości. Firma wprowadza na rynek nową, lżejszą i delikatnie udoskonaloną partię PlayStation 5.

Dostępność PlayStation 5 w sklepach na całym świecie pozostawia wiele do życzenia. Problemy są nie tylko w Polsce, obserwując zagraniczne oferty sklepowe nie mam złudzeń, że tam jest lepiej — albo się przepłaca, albo czeka w kolejkach, albo... po prostu nie ma. Ale Sony stale ulepsza swoje najmłodsze dziecko — i jak informuje australijski serwis Press Start, nowe modele które trafiają do tamtejszych sklepów są... po prostu odrobinę lżejsze.

Źródło: Press Start

Nowa wersja PlayStation 5 już trafia do niektórych sklepów. Główną różnicą jest jej waga i nowa podstawka

Zmiany w PlayStation 5 o których mowa związane są z integralną częścią każdego zestawu, czyli podstawką. Ta doczekała się nowej, śrubki — dzięki temu składanie urządzenia w nowym wariancie nie wymaga już śrubokręta, a całość można wkręcić po prostu dłonią - bez zbędnych kombinacji W australijskich sklepach lżejszy model dostał nowy numer seryjny — CFI-1102A. Ponadto redakcja Press Start informuje, że nowy model jest o trzysta gramów lżejszy. Niewiele, poza tym mowa o konsoli stacjonarnej, ale coś jednak musiało się zmienić - to nie jest kwestia samego mocowania podstawki. Ta zresztą także nieco zmieniła kształt:

Sony nie chwali się tak drobnymi zmianami w swoich konsolach — ale jak widać, stale coś poprawia, chcąc dopieścić produkt. Wierzę że przy szerszej dostępności nowego modelu, mogą coś szepnąć — a jeśli nie, to specjaliście od rozbiórki i porównywania prawdopodobnie wytropią jakie zmiany zaszły w konstrukcji,

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu