PlayStation

Sony pochwaliło się sprzedażą PlayStation 5. Xbox może mieć problem, by ich doścignąć

Kamil Świtalski
19

PlayStation 5 "nie ma" w sklepach, a Sony i tak bije rekordy sprzedaży. Firma oficjalnie chwali się fantastycznymi wynikami sprzedaży konsoli nowej generacji.

Od kilku miesięcy PlayStation 5 (obok kart graficznych w normalnych cenach) jest takim świętym graalem technologii. Tak, z każdym miesiącem przybywa zadowolonych nabywców, ale zakupy te nie są ani tanie, ani (często) bezstresowe. Konsole wciąż potrafią wyprzedawać się w mig, zwłaszcza jeśli mowa o tych bardziej przystępnych cenowo wariantach - bez całego pakietu dodatków. Nie przeszkadza im to jednak w biciu rekordów. Tak, PlayStation 5 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii marki.

Ponad 10 milionów sprzedanych PlayStation 5. Sony chwali się ogromnym sukcesem swojej konsoli!

Na blogu Sony Interactive Entertainment pojawił się dziś wpis, w którym firma oficjalnie poinformowała, że sprzedała już na całym świecie ponad 10 milionów konsol PlayStation 5. Pozwoliło to reprezentacji konsol dziewiątej generacji stać się najszybciej sprzedającym sprzętem w tym segmencie w historii firmy. Wielu nie wierzyło, że uda się pobić sukcesy niezwykle ciepło przyjętej poprzedniczki, a tu proszę - wielka niespodzianka. Jednocześnie nie da się mówić o tym sukcesie bez porównania z bezpośrednią konkurencją, czyli konsolami z rodziny Xbox. Te również sprzedają się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, ale daleko im do Sony — w przypadku Microsoftu miałoby to być tylko 6,5 milionów.  Chociaż patrząc na to, że gigant z Redmond podchodzi o tematu gier nieco inaczej, bo patrzy zdecydowanie szerzej, można mieć wątpliwości czy to faktycznie tylko. Wierzy przecież w to, że niebawem Xbox będzie w każdym telewizorze i telefonie, stawia więc na nieco inny model biznesowy.

Wielkie gratulacje dla Sony - i choć nie wszystkie ich działania marketingowe mi się podobają, a decyzji o tym by zapowiedziane kontynuacje największych marek ciągnąć w dół przez wydawanie ich na obie generacje konsol nigdy nie zrozumiem, to i tak kibicuję. I liczę na jakieś nowe IP w tej generacji, a nie tylko więcej tego samego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu