Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Facebook

Tej zmiany na Facebooku nie sposób będzie nie zauważyć

JS
Jakub Szczęsny
16

Jeżeli myślicie, że jeżeli chodzi o nowe funkcje Facebooka nic ciekawego się nie dzieje, to zdecydowanie jesteście w błędzie. Bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi, usługodawca społecznościowy zdecydował się wdrożyć kolejny mechanizm do swojej platformy, którego celem jest zwiększenie zaangażowania wśród użytkowników. Na czym będzie on polegał? Na głosowaniu - tyle i aż tyle.

Sondy / głosowania na Facebooku będą możliwe do skonstruowania za pomocą obszaru tworzenia nowego posta. W przypadku profilów prywatnych będą one znajdować się pod przyciskiem "Co słychać", natomiast właściciele oraz zarządzający stronami będą mogli znaleźć go pod "Napisz coś". Możliwe do wybrania będą maksymalnie dwie odpowiedzi z limitem 25 znaków. Co do samego pytania w sondzie, nie będzie one opatrzone żadnym limitem. Co ciekawe, odpowiedzi można ubogacić również grafiką, zdjęciem lub GIF-em z bazy.

Facebook wprowadza sondy. Co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć?

Czas trwania sondy można dowolnie zmieniać - może to być jeden dzień, tydzień lub wartość niestandardowa. Poza szczególnym zastosowaniem tego mechanizmu, głosowania będą traktowane jako zwykłe posty, a zatem jest możliwe zmienianie ich ustawień prywatności. Dodatkowo, wszyscy ci, którzy już zagłosowali oraz autor sondy będą w stanie podejrzeć, jak głosowali inni.

Wychodzi na to, że już w najbliższym czasie Wasze newsfeedy zostaną "zalane" postami znajomych oraz stron, które postanowią skorzystać z nowego mechanizmu wdrożonego przez Facebooka. Z pewnością ma to związek z tym, że już wcześniej różnie radzono sobie z "głosowaniami". Najczęściej odbywało się za to za pomocą "reakcji", czyli możliwych obok "Lubię to" aktywności związanych z postami.

Sondy na Facebooku. Kiedy będę mógł z nich skorzystać?

Funkcja dla niektórych użytkowników może być dostępna już teraz. Ale nie martwcie się, jeżeli jeszcze jej nie macie. Facebook zapowiada, że może minąć trochę czasu, zanim wszyscy uczestnicy platformy społecznościowej zobaczą u siebie mechanizm sond. Zadeklarowano ponadto, że znajdą się one nie tylko na desktopowych wersjach portalu, ale również w odsłonach na platformy mobilne - iOS oraz Android (także aplikacje).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: