Ciekawe strony

Social Folders - Zawartość serwisów społecznościowych w eksploratorze Windows

Tomasz Popielarczyk
0

Klient Dropboksa ma bardzo fajną funkcję tworzenia folderów, które są automatycznie synchronizowane z chmurą. To właściwie jeden z głównych atutuów tej usługi, co potem (czasem dość nieudolnie) kopiowali konkurenci. Na wykorzystanie tego typu rozwiązania wpadli twórcy Social Folders, implementując j...

Klient Dropboksa ma bardzo fajną funkcję tworzenia folderów, które są automatycznie synchronizowane z chmurą. To właściwie jeden z głównych atutuów tej usługi, co potem (czasem dość nieudolnie) kopiowali konkurenci. Na wykorzystanie tego typu rozwiązania wpadli twórcy Social Folders, implementując je w swojej aplikacji. Przyjrzyjmy się jej zatem bliżej.

Social Folders jest dziełem tych samych osób, które stworzyły umożliwiający współdzielenie plików klientom biznesowym serwis ftopia. Usługa pozwala na  dwustronną synchronizację z wybranymi serwisami - Flickr, Box, Facebook, Instagram, Picasa, Photobucket, YouTube i Google Docs. Jednak, jak podaje The Next Web, lista ta jest sukcesywnie powiększana, zatem z czasem prawdopodobnie dołączą kolejne.

Działanie aplikacji klienckiej jest identyczne jak w przypadku klienta dla Dropboksa z tym wyjątkiem, że tutaj musimy wybrać oddzielne foldery dla każdego ze zintegrowanych serwisów. W ustawieniach Social Folders możemy ponadto wybrać, które elementy chcemy synchronizować z usługą. Jedyną wadą jest tutaj brak automatycznej synchronizacji, dlatego musimy synchronizować zawartość folderów ręcznie.

Do czego może się przydać taka usługa jak Social Folders? Rozwiązania same cisną się do głowy. Przede wszystkim otrzymujemy skuteczne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych naszych danych umieszczonych w wielu serwisach, co za tym idzie, mamy do nich błyskawiczny dostęp. Trzeba też przyznać, że upload plików przez systemowy eksplorator jest znacznie wygodniejszy niż korzystanie z przeznaczonych do tego modułów. Wystarczy zaznaczyć kilka(naście) pozycji i je skopiować do wybranego folderu.

Niestety na sam koniec zła wiadomość. Usługa jest jeszcze w fazie testów i jeszcze nie udostępniono możliwości swobodnej rejestracji. Dziś po południu serwis The Next Web udostępnił 100 zaproszeń do Social Folders, które jednak błyskawicznie się rozeszły. Pozostali mogą zostawić swój adres e-mail, korzystając z formularza na stronie usługi. Jeżeli się wam to uda, nie zapomnijcie podzielić się z nami informacją na ten temat w komentarzach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu