Artykuł sponsorowany

Smartwatch dla dziecka - jakie funkcje oferuje i ile musimy na niego wydać?

Konrad Kozłowski
Smartwatch dla dziecka - jakie funkcje oferuje i ile musimy na niego wydać?
5

Smartwatch dla dziecka nie jest tylko gadżetem, ale także bardzo przydatnym urządzeniem, które pozwoli pozostać w kontakcie z podopiecznym dzięki funkcji dzwonienia, a także sprawować kontrolę nad jego bezpieczeństwem, ponieważ moduł GPS zapewnia dostęp do dokładnej lokalizacji.

Na rynku do wyboru jest wiele modeli smartwatchy - w różnych kolorach, rozmiarach i z dodatkowymi funkcjami. Pod uwagę należy też wziąć wiek dziecka oraz to, z jakiego smartfonu korzystamy my lub pociecha, by uniknąć problemów z kompatybilnością. Rynek smartwatchy dla dzieci stał się w ostatnim czasie bardzo bogaty i różnorodny, dlatego nie powinno być większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Na co należy zwrócić uwagę, jakie modele są aktualnie sprzedawane i jaką kwotę musimy przygotować?

Jak wyglądają smartwatche dla dzieci?

Przeglądając obecnie sprzedawane modele smartwatchy dla dzieci, nie sposób nie zauważyć starań producentów, którzy biorą pod uwagę wiele czynników projektując takie urządzenia. Wiemy, że dzieci mają tendencję do nieprzewidywalnych i nagłych zachowań, dlatego niezwykle istotne jest, by urządzenie na nadgarstku nie zostało zerwane, było odporne na uderzenia oraz upadki, a także odporne na zachlapania czy deszcz. Z tego powodu nawet jeśli smartwatch posiada dotykowy ekran, to jest on dodatkowo wzmacniany, a na krawędziach obudowy dostępne są przyciski fizyczne, by w razie problemów z łatwością można było skorzystać z podstawowych i najważniejszych funkcji. W większości przypadków stosowane są paski z klasycznym zapięciem, które zapewnia trwałość i pozwala uniknąć przypadkowego zaginięcia zegarka. Dzieci uwielbiają spędzać czas z rówieśnikami, na zewnątrz są zawsze bardzo aktywne, dlatego nie powinniśmy się w ogóle przejmować tym, że zegarek mógłby przypadkowo ześlizgnąć się lub rozpiąć.

Smartwatche dla dzieci oferują ciekawe kolory i wzory

Ale nie tylko trwałość i odporność obudowy jest ważna, bo równie istotny jest design. Mało która z pociech będzie zainteresowana założeniem nudnego i brzydkiego urządzenia. Przyglądając się poszczególnym modelom znajdziemy oczywiście te w stonowanych, nie zwracających na siebie uwagi kolorach, jak czarny, szary czy biały, ale wielu producentów stawia też na bardziej atrakcyjne wizualnie, dziecięce wykończenie. Bez problemu znajdziemy więc modele w kolorze niebieskim, różowym, zielonym czy pomarańczowym. Występuje wiele odcieni każdego z tych kolorów, a część modeli oferuje ciekawe kombinacje dwóch lub trzech kolorów. Nie zabrakło też modeli smartwatcha dla dzieci z różnymi wzorami. Dostępny jest nawet model w misie na pasku oraz na tarczy zegarka, co na pewno przypadnie do gustu młodym użytkownikom.

Jakie funkcje posiadają smartwatche dla dzieci?

Ale z perspektywy opiekunów najważniejsze będą możliwości i specyfikacja smartwatcha dla dzieci. Miłym dodatkiem są funkcje, które sprawią, że będzie on atrakcyjny dla młodego użytkownika, ale to właśnie możliwość pozostania w kontakcie niezależnie od lokalizacji dziecka oraz możliwość skorzystania z GPS-a, by poznać aktualne położenie są kluczowe. Niektóre zegarki oferują nawet wytyczenie tak zwanej bezpiecznej strefy, dzięki czemu po opuszczeniu jej przez dziecko, rodzic otrzymuje powiadomienie w aplikacji o takim zdarzeniu. dzięki temu unikniemy ciągłego kontrolowania lokalizacji zegarka, bo możemy zdać się na gotowy system, gdy pociecha znajdzie się poza obrębem bezpiecznej przestrzeni. Zegarki dla dzieci wykorzystują takie technologie jak AGPS, LBS i Wi-Fi, by aktualizować lokalizację urządzenia nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz budynków, więc wejście do środka nie spowoduje utraty sygnału oraz aktualnych danych.

System SOS i funkcja lokalizacji GPS w smartwatchach dla dzieci

Bardzo użytecznym rozwiązaniem może być przycisk SOS, który służy do szybkiego powiadamiania rodziców o jakichkolwiek problemach. Wtedy też aktualizowana jest dokładna lokalizacja zegarka, dzięki czemu reakcja opiekunów może być natychmiastowa. W takich sytuacjach przydatna okazuje się też być funkcja zdalnego podsłuchu. Aktywacja mikrofonu w zegarku i połączenie z Siecią umożliwiają zdalne nasłuchiwanie dźwięków z otoczenia, więc jest to też najszybsza forma kontaktu z dzieckiem. Taka funkcja głównie służy do zapoznania się z tym, co dzieje się w najbliższej okolicy młodego użytkownika w razie zagrożenia czy problemów. Część modeli wspiera dowolne karty SIM, więc użytkownikom pozostawiona jest zupełna dowolność w wyborze operatora i oferty wedle własnych potrzeb. Sam smartwatch dla dziecka może wtedy nawet umożliwić wysyłanie i odbieranie wiadomości głosowych trwających do 15 sekund, co jest świetnym rozwiązaniem na kontakt asynchroniczny - każda ze stron odbiera i odpowiada na wiadomości w miarę możliwości, nie ma potrzeby jednoczesnego nawiązywania połączenia.

Dodatkowe funkcje w smartwatchach dla dzieci

Na tym jednak nie koniec możliwości smartwatchy dla dzieci, ponieważ producenci poszli o krok dalej i wyposażyli je w bonusowe funkcje. Takie zegarki potrafią liczyć kroki oraz monitorować sen, więc jednocześnie są urządzeniami na pograniczu kategorii fitness, co pozwala lepiej kontrolować aktywność użytkownika. Niezbędną dawkę ruchu czy snu można kontrolować z poziomu zegarka oraz aplikacji mobilnej na smartfonie, a kolorowe ekrany i wiele tarcz do wyboru to kolejna zaleta tych urządzeń. Dzieci mogą wybierać pomiędzy wieloma tarczami, które przygotowano specjalnie z myślą o młodych użytkownikach. Mogą one wyświetlać czas w klasyczny sposób za pomocą wskazówek lub przy użyciu cyfr. Dodatkowe informacje jak data też mogą okazać się użyteczne. Część producentów uznała, że smartwatch dla dziecka będzie jedynym urządzeniem, jakiego będzie potrzebować młody użytkownik, dlatego wybrane modele oferują nawet wbudowane aparaty, którym można robić zdjęcia czy nagrywać krótkie filmy. Dobrze wiemy, jak przydatne okazują się latarki w smartfonach, dlatego jeśli szukacie modelu smartwatcha dla dziecka, który posiada właśnie latarkę, to nawet takie funkcje są w wybranych zegarkach dostępne.'

Ile kosztują smartwatche dla dzieci?

Ile musimy wydać na smartwatcha dla dziecka? Ceny rozpoczynają się nawet od kilkudziesięciu złotych, ale w takich urządzeniach nie znajdziemy większości opisywanych powyżej funkcji. Zazwyczaj oferują one jedną, kluczową opcję, na przykład łączność komórkową, dzięki której możemy komunikować się z pociechą głosowo. Gdy zdecydujemy się wydać nieco więcej, około 100-200 zł zyskamy funkcję GPS do namierzania zegarka na nadgarstku dziecka. Wraz ze wzrostem ceny możemy też liczyć na większy rozmiar ekranu, dzięki czemu wiadomości, godzina i inne informacje będą łatwiej czytelne. Powyżej 200 zł a cena może sięgnąć nawet 400 czy 500 zł, będziemy mieli do dyspozycji cały pakiet najbardziej użytecznych rozwiązań, a także najbardziej atrakcyjny wygląd zegarka w ciekawych kolorach, wzorach i o ciekawym sposobie wykończenia. Największym atutem rynku smartwatchy dla dzieci jest właśnie różnorodność, ponieważ model zegarka można dobrać wedle naszego budżetu oraz konkretnych potrzeb.

--

Materiał powstał we współpracy z Media Expert

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu