Smartfony

Młodzieżowy smartfon, który sam zrobi lip-sync. TikTok tworzy smartfon

Albert Lewandowski
Młodzieżowy smartfon, który sam zrobi lip-sync. TikTok tworzy smartfon
4

Aplikacja Tik Tok wzbudza skrajne emocje, ale trzeba jej uczciwie przyznać, że zdobyła sporą popularność wśród nastoletnich użytkowników smartfonów. Okazuje się, że twórcy tego hitu zamierzają jeszcze stworzyć własny telefon.

Smartfon idealny dla tiktokerów

ByteDance, firma stojąca za aplikacją Tik Tok, która umożliwia tworzenie krótkich filmików i w zasadzie swoją popularność zdobyła za sprawą możliwości nagrywania lip-synców, zamierza pójść o krok dalej. Według raportu Financial Times, CEO Zhang Yiming marzył o stworzeniu smartfona z wieloma preinstalowanymi aplikacjami. Prezes nie chciał jednak poprzestawać na marzeniach i na początku tego roku podpisano umowę ze Smartisanem, producentem telefonów.

Oczywiście na razie nic nie wiemy na temat samej specyfikacji takiego produktu. Nie da się jednak ukryć, że ta nie jest szczególnie ważna i mało prawdopodobne, że ktokolwiek z grupy docelowej zwracałby na nią uwagę. Oczywiście samo ByteDance chwaliło się już wcześniej, że chcieliby stworzyć sprzęt nastawiony na segment edukacyjny, ale wydaje mi się, że po prostu oznacza to dla nich skupienie się na klientach w wieku szkolnym. Zważywszy na strukturę wiekową wśród użytkowników Tik Tok, brzmi to całkiem logicznie.

Przeczytaj również: Nałożona kara na Tik Tok.

Moim zdaniem taki smartfon z preinstalowanym Tik Tokiem i resztą aplikacji skupionych wokół tego ekosystemu brzmi jak kiepski żart. W zasadzie nie niósłby nawet szczególnej wartości dodanej dla samego nabywcy. Na szczęście samo powstanie tego produktu stoi nadal pod znakiem zapytania. ByteDance ma problemy w Indiach, gdzie oskarża się go o negatywny wpływ na użytkowników, z kolei USA niezbyt przychylnie patrzy na kolejnych graczy z Chin. Wątpię zresztą, aby wiele osób chciało nabyć taki model. Chyba że postawiono by na silną promocję wśród tiktokerów - wtedy możliwe, że dzieci z krzykiem rzuciłyby się na te telefony w sklepach.

Patrząc na historię podobnych wynalazków, trudno wierzyć w sukces tego telefonu. Facebook dwukrotnie próbował i nic z tego nie wyszło. Zobaczymy jeszcze, jak długo Tik Tok utrzyma swoją popularność.

źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu