Ciekawostki technologiczne

Butelka na wodę też może być smart. Oto HAERS napędzane systemem Huawei

Kamil Świtalski
Butelka na wodę też może być smart. Oto HAERS napędzane systemem Huawei
7

Jeżeli wydawało wam się że wszystko smart już było, to... prawdopodobnie nie widzieliście jeszcze smart butelki na wodę, prawda?

Myślę że znaczna większość z nas przywykła już do tego, że gdziekolwiek da się wrzucić kapkę technologii i obwieścić światu kolejną smart rewolucję, to... no właśnie: dorzuca się kapkę technologii i obwieszcza smart rewolucję. Są przedmioty w których ma to więcej sensu (oświetlenie), są też i takie w których ze względu na rozmaite ograniczenia ma to znacznie mniej sensu (czajnik). Ale są też takie, których nigdy nie spodziewałem się zobaczyć w wersji smart - a do takich niewątpliwie należy butelka na wodę.

HAERS - smart butelka na wodę z HarmonyOS Connect

Butelka na wodę to jeden z tych gadżetów, który kupiłem zdecydowanie za późno. Ale od kiedy ją mam - korzystam na co dzień: w domu, na wyjazdach, podczas ćwiczeń — i nie pamiętam już kiedy ostatni raz kupiłem butelkowaną wodę. I szczerze mówiąc, ani razu przez myśl mi nie przeszło, że chciałbym w niej jakiekolwiek funkcje smart. Tymczasem w Chinach debiutuje właśnie nowa butelka na wodę Haers, która napędzana jest systemem HarmonyOS Connect od Huawei. Co daje sprzętowi połączenie ze smartfonem i cała ta elektronika?

Pierwsza ze smart funkcji to powiadomienia przypominające o tym, by... się napić. Butelka ma także czujniki, które monitorują jej ruch w trzech osiach. No a na koniec dnia możemy podejrzeć ile właściwie płynów z niej wypiliśmy.

Ponadto butelka wspiera kilka rodzajów napojów (w tym mleko, wodę, soki, gazowane, kawę), a także posiada właściwości antybakteryjne. Twórcy urządzenia twierdzą, że wlane tam płyny bez problemu przetrzymają w butelce bezpiecznie 12 godzin - niezależnie od tego czy trafią tam zimne, czy ciepłe.

Dla mnie - przerost formy nad treścią i rzecz kompletnie zbędna. Ale nie bez powodu na rynku mobilnym jest tak wiele aplikacji przypominających o piciu wody, zaś butelki z kontrolkami ile już danego dnia wypiliśmy cieszą się tak dużą popularnością. HAERS napędzana systemem HarmonyOS Connect robi to wszystko w wersji smart. Dla mnie - kompletnie zbędnej, ale to rynek zweryfikuje potrzebę takich gadżetów. Butelka trafia do sprzedaży na rynku chińskim, gdzie wyceniono ją na 159 juanów (około 100 złotych).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu