Ciekawostki technologiczne

Lego atakuje portfele fanów Gwiezdnych Wojen, tym razem przy pomocy AT-AT'a

Krzysztof Kurdyła
Lego atakuje portfele fanów Gwiezdnych Wojen, tym razem przy pomocy AT-AT'a
9

AT-AT to kultowy kroczący pojazd bojowy Imperium Galaktycznego, który poznaliśmy w czasie spektakularnej bitwy na pokrytej lodem planecie Hoth. Lego postanowiło go wykorzystać do ataku na wasze portfele i przygotowało ogromny komplet, który jest tak samo imponujący, jak drogi.

Wielkość ma znaczenie

Oczywiście AT-AT pojawiał się już w różnych kompletach Lego, ale zestaw należący do specjalnej serii Lego Ultimate Collector Series przygotowano tak, aby nikt tego „Ultimate” nie był w stanie zakwestionować. Cały zestaw składa się z 6785 szt. klocków. To tylko o ~800 mniej, niż w najbardziej skomplikowanym z tej serii statku Millenium Falcon.

Wśród nich znajdziecie dziewięć figurek, generała Veersa, dowódcę i czterech szturmowców, dwu kierowców oraz dwu kierowców. Zestaw został jednak tak zaprojektowany, że jeśli macie więcej imperialnego wojska w swojej kolekcji, to możecie umieścić we wewnątrz pojazdu pluton wojska złożony z 40 figurek! Oprócz tego w zestawie znajdują się dwa pokładowe ścigacze dla zwiadowców (w pojeździe zmieszczą się jeszcze dwa kolejne) oraz działko na trójnogu.

Cały pojazd przygotowano z naprawdę dużą dbałością o detale, głowa i nogi są tak jak w filmowym oryginale ruchome, włazy się otwierają, wieżyczki z działkami są obrotowe i symulują odrzut przy strzale. Imponująco wygląda wnętrze, w którym łatwo jest zdemontować cały bok. Całość podzielono na sekcje, z miejscami dla drużyn szturmowych, pojazdów zwiadowczych. Kierowcy siedzą oczywiście na swoim miejscu, w „głowie” pojazdu. Luke Skywalker podobnie jak w bitwie znajdzie swoje miejsc podwieszony do podbrzusza AT-AT'a. Jedynej wady całego zestawu zapewne możecie się domyślić :)

AT-AT jest po prostu wielki, po złożeniu ma prawie 70 cm długości oraz trochę ponad 60 wysokości, jest też naprawdę masywny. Jeśli planujecie go kupić, zdecydowanie warto najpierw rozejrzeć się po mieszkaniu, czy macie go w ogóle gdzie postawić.

Cena czyni... spustoszenie

Lego wyceniło nowy komplet podobnie jak kiedyś Millenium Falcon, czyli na 800 dolarów, w Polsce to 3499,99 zł. Podobnie jak inne komplety tego typu sklasyfikowano go jako zabawkę dla dużych dzieci, w tym wypadku 18+. Dla porównania standardowy AT-AT, mający 1267 elementów kosztuje raptem 699,99 zł.

Cena opisywanego tu zestawu oczywiście wybija z butów, ale nie wątpię, że znajdzie się sporo osób które kupi nawet więcej niż jeden taki zestaw. Specjalne komplety Lego są dziś formą lokaty kapitału, niektórzy kupują nie tylko zestaw do złożenia, ale drugi zostawiają nierozpakowany na przyszłość.

Za kilkanaście lat, takie klocki potrafią osiągnąć naprawdę zawrotne ceny. Możecie sobie wyszukać na eBay ceny nierozpakowanych zestawów Lego 6285 z pirackim okrętem Black Seas Barracuda. Już ceny używanych kompletów robią wrażenie, ale „nówki” kosztują o wiele więcej niż opisywany tu AT-AT.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu