Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

Sledzik.pl - pierwsze screeny nowego serwisu Naszej Klasy!!

GM
Grzegorz Marczak
55

O nowy serwisie Naszej Klasy plotki krążą już od jakiegoś czasu. Wypatrzono też domenę pod którą on powstanie czyli sledzik.pl (nawet widać, że coś się dzieje). Nie do końca było tylko wiadomo czym sledzik będzie. Czy będzie to mikroblog, czy bardziej serwis lifestreamingowy a może domena pod komuni...

O nowy serwisie Naszej Klasy plotki krążą już od jakiegoś czasu. Wypatrzono też domenę pod którą on powstanie czyli sledzik.pl (nawet widać, że coś się dzieje). Nie do końca było tylko wiadomo czym sledzik będzie. Czy będzie to mikroblog, czy bardziej serwis lifestreamingowy a może domena pod komunikator? Teraz już wiemy - oto pierwsze nie oficjalne screeny nowego serwisu Naszej Klasy.

Pierwszy z nich przedstawia boczne menu. Z tego co widać na obrazku nawigacja i menu boczne są niemal identyczne z stylistyką Naszej Klasy. W menu znalazło się miejsce na pocztę oraz odsyłacze wraz z informacją o naszych znajomych, osobach jakie śledzimy i jakie nas śledzą. Opcja znajomych moim zdaniem sugeruje, że serwis ten będzie "mocno" zintegrowany z Naszą Klasą. Najprawdopodobniej będzie miał tą samą bazę użytkowników i dostępny będzie przez login jaki mamy w NK.


Boczne menu serwisu sledzik.pl

Kolejny obrazek przedstawia menu górne. Widać też na nim zakładki dzięki, którym będziemy mogli przeglądać naszych znajomych oraz osoby nas śledzące i śledzone przez nas. To co również widać na obrazku, to ilość tekstu w pojedynczym statusie, która "na oko" jest dużo większa niż 160 znaków.


Górne menu

Następny obrazek przedstawia fragment dyskusji. Wprawdzie widać na nim jakieś błędy czy też testy ale pokazuje on, że sledzik idzie nieco bardziej w stronę tego co zrobił Facebook czy FriendFeed czyli komentowania wpisów.


Komentowanie wpisów

Na kolejnym ujęciu mimo iż przesłoniętym playerem z youtube widać kolejny fragment menu bocznego czyli ostatnio dodanych znajomych (lub osoby śledzone) oraz polecane osoby. i tutaj mała dygresja. Jeśli tylko NK zrobił jakikolwiek ranking użytkowników których będzie polecać innym to możemy spodziewać się niezłego zamieszania


Kolejny fragment menu bocznego (kliknij aby powiększyć)

Ostatni obrazek jaki wpadł moje ręce przedstawia odtwarzacz muzyki.Z powyższych obrazków można wysnuć kilka wniosków (aczkolwiek) byłby ostrożny z ostateczną oceną gdyż do momentu premiery może się jeszcze coś pozmieniać):

Po pierwsze sledzik.pl będzie czymś pomiędzy blipem a flakerem. Nie wiadomo czy będzie można w nim podłączać zewnętrzne źródła poprzez RSS, ale widać już teraz, że nie ma ograniczeń co do ilości znaków oraz, że ma klasyczne komentarze.

Po drugie - prawdopodobnie serwis będzie mocno zintegrowany z Naszą Klasą. Wspólny login, wspólna baza użytkowników, strem aktywności znajomych itp. Dzięki temu od samego początku w serwisie coś będzie się działo a ludzie widząc swoich bliskich czy osoby znane z NK łatwiej przyzwyczają się do nowego serwisu.

Po trzecie - naprawdę jest prosty. O ile screeny nie pokazują wszystkiego - to jednak widać już teraz, że serwis będzie prosty i intuicyjny. Boczne menu, zakładki i w środku treści. Nawigacja i jej stylistyka bliźniacza do tego co mamy w NK więc każdy użytkownik powinien szybko się w niej odnaleźć.

Podsumowując, moim zdaniem NK zrobiła to co w tej chwili należało zrobić czyli dać ludziom więcej możliwości komunikacji. Wykorzystanie nowego trendu jakim są mikroblogi jest również czymś zasadnym - za rok (góra dwa lata) moda na tego typu serwisy może opanować polski internet i jak już kiedyś pisałem, walka o pozycję lidera powinna więc zakończyć się jeszcze w tym roku.

Pytanie tylko czy znamy już wszystkich graczy? Podobno jest jeszcze kilku chętnych (i większych), którzy przymierzają się do ataku na tę kategorię serwisu internetowego. Będzie na pewno ciekawie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu