Android

Slajdy na prezentacjach teraz przełączymy smartwatchem [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Slajdy na prezentacjach teraz przełączymy smartwatchem [prasówka]
1

Pierwsze praktyczne zastosowanie dla inteligentnych zegarków? Aplikacja Google Slides dla Androida od teraz potrafi integrować się ze smartwatchami.

Google Slides z obsługą Androida Wear

W najnowszej wersji Google Slides w końcu pojawia się integracja z Androidem Wear, a to oznacza, że zegarek może teraz pełnić rolę narzędzia do przełączania slajdów. W momencie uruchomienia aplikacji na smartfonie, na zegarku zobaczymy powiadomienie prowadzące nas do ekranu z informacją, ile czasu już spędziliśmy na danym slajdzie i jaki jest kolejny. Stuknięcie w ekran pozwala natychmiastowo do niego przeskoczyć. Wydaje się to proste i funkcjonalne. Pozostaje teraz kwestia niezawodności. Nie chciałbym być w skórze prelegenta, który zaufa Androidowi, a w trakcie wystąpienia zegarek zgubi połączenie z telefonem... czy coś.

Galaxy Note 7 w USA dopiero 21 października

Sytuacja związana z Galaxy Note 7 wygląda nieciekawie. Smartfon zostaje całkowicie wycofany z rynku - to już wiemy od kilku tygodni. Sęk w tym, że jego powrót wcale nie nastąpi prędko. Z dokumentów, na które powołuje się VentureBeat, wynika, że start sprzedaży urządzenia w USA miałby nastąpić dopiero 21 października. To ponad 2 miesiące od premiery telefonu. Czy klienci będą wówczas jeszcze zainteresowani propozycją Samsunga? A może raczej postawią na iPhone'a 7 Plus lub LG V20, który do tego czasu prawdopodobnie też już pojawi się w sprzedaży?

ZTE współpracuje z Cyanogen

Dość ciekawa współpraca zawiązała się między chińskim ZTE i ekipą odpowiedzialną za rozwój CyanogenModa. W jej wyniku najnowszy smartfon tej marki - model Axon 7 w wersji z odblokowanym bootloaderem ma otrzymać oficjalne wsparcie dla CyanogenModa. Niestety nie oznacza to, że w sprzedaży pojawią się słuchawki z CyanogenModem (co nas i tak by nie urządzało, bo ZTE jest mało widoczne na polskim rynku i tym samym Axon 7 u nas nie zawitał, choć można go zamówić z zagranicznych sklepów). Niemniej za rozwój i należytą obsługę modyfikacji będą w równej mierze dbać zarówno dostawca sprzętu jak i ekipa rozwijająca projekt. Kto wie, być może w przyszłości przełoży się to na bardziej ścisłą kooperację.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu