4

Slack, Snapchat i Skype z nowościami

Dzień pod literką „S” chciałoby się powiedzieć. No prawie, bo wyłamuje się z tego układu aktualizowany Outlook (chyba, że podejdziemy do niego pod nazwą Sunrise), ale do rzeczy. Wszystkie wymienione w tytule usługi otrzymały ciekawe aktualizacje, które mogą wpłynąć korzystnie na Waszą codzienność, w mniejszym lub większym stopniu. Slack doczekał się funkcji rozmów grupowych, Skype […]

Dzień pod literką „S” chciałoby się powiedzieć. No prawie, bo wyłamuje się z tego układu aktualizowany Outlook (chyba, że podejdziemy do niego pod nazwą Sunrise), ale do rzeczy. Wszystkie wymienione w tytule usługi otrzymały ciekawe aktualizacje, które mogą wpłynąć korzystnie na Waszą codzienność, w mniejszym lub większym stopniu. Slack doczekał się funkcji rozmów grupowych, Skype zyskał opcję stosowania filtrów, a na Snapchacie poprzewijamy i zwolnimy klipy wideo.

Skype, filtry i 3DTouch

video-message-filters

ipad_splitscreen_maps_6-31

Nie do końca wiem czym kierowali się pracownicy Microsoftu z ekipy Skype’a, ale być może jednak wprowadzona właśnie nowość do aplikacji mobilnych komunikatora na Androida i iOS-a przypadnie komuś do gustu. Dzięki niej możliwe jest nakładnie filtrów na wideo-wiadomości przesyłane naszym znajomym – skorzystać można z kilku szablonów, między innymi filtru negatywu oraz nałożenia grafiki na wideo. Druga z nowości jest znacznie ciekawsza i użyteczniejsza – wprowadzono obsługę technlogii 3DTouch dostępnej w nowych iPhone’ach, co pozwala na szybkie rozpoczęcie nowego czatu, przejście do ekranu wybierania numeru lub wyszukiwarki.

Slack i rozmowy grupowe

tumblr_inline_nwuieviHun1tqy3dn_500
Niektórzy są zdziwieni tak późnym dodaniem tej funkcji do usługi, inni zaś nie kryją sporego niezadowolenia ze zmian, które zawitały wraz z pojawieniem się grupowych rozmów. Prywatne grupy przekształcone zostały w prywatne kanały, natomiast możliwe stało się stworzenie grupowej konwersacji dla maksymalnie 9 osób (wliczając założyciela). Nie przewraca to do góry nogami zasad działania Slacka, który bez wątpienia będzie ewoluował.

Snapchat – szybciej, wolniej i do tyłu

Snapchat
Użytkownicy Snapchata, czyli twórcy treści oraz ich widzowie, będą zapewne zadowolenia z dodatków, które dla nich przygotowano w ostatniej aktualizacji. W trakcie tworzenia „snapa” wykorzystującego wideo możliwe będzie sięgniecie po jeden z „trybów” do klipów. Pierwszy z nich umozliwi znaczne przyspieszenie odtworzenia wideo, drugi spowolni je do poziomu filmu typu „slow motion”, zaś ostatni spowoduje odtworzenie nagrania od końca do początku.