0

Slack nie działa. Awaria komunikatora – problemy z połączeniem

slack
Komunikator slack nie działa? Spokojnie - to awaria, nad której naprawieniem w pocie czoła pracują twórcy komunikatora.

Slack, nawet dla ludzi na co dzień pracujących w biurze, jest podstawowym narzędziem komunikacji. Rozbudowana platforma pozwala nie tylko na wymianę wiadomości, tworzenie grup rozmówców i dedykowanych tematycznie kanałów, ale też wymianę plików czy połączenia telefoniczne. I choć już wtedy jest niezastąpioną pomocą, to przy pracy zdalnej dla wielu okazuje się jedynym narzędziem komunikacji. Korzystałem z niego przy wcześniejszych projektach, korzystamy też redakcyjnie na AntyWebie — i wiem, że bez niego, jak bez ręki. Dlatego problemy z działaniem usługi potrafią naprawdę narobić nam problemów. A takie problemy zawitały do platformy przed kilkoma godzinami, o czym informowali użytkownicy z całego świata.

Na szczęście ekipa Slacka dość sprawnie zaczęła działać — a najwięcej problemów sprawiło to w innej strefie czasowej. Główna fala problemów przypadła na czas, kiedy w Polsce była noc choć w godzinach porannych wciąż jeszcze można odczuwać drobne problemy i nie u wszystkich platforma działa:

Zobacz też: Oto nowy Slack. Odświeżony wygląd i usprawnione funkcje trafiają do użytkowników

Jeżeli zastanawiacie się czy to problem z Waszej strony czy usługi — to uspokajam, że tym razem tej drugiej. Jakie jest rozwiązanie? Uzbroić się w cierpliwość i czekać — stopniowo wszystko wraca do normy, ale możliwe, że przywrócenie wszystkiego do stanu używalności jeszcze chwilę potrwa i możecie wciąż trafić na jakieś problemy, których być nie powinno.

Aktualizacja: awaria Slacka zostaje zażegnana:

najwyraźniej powoli udaje się uporać z problemem — o czym ekipa odpowiedzialna za komunikator informuje na swoim Twitterze: