Internet

Oto nowy Slack. Odświeżony wygląd i usprawnione funkcje trafiają do użytkowników

Kamil Świtalski
10

Slack to niewątpliwie jeden z ważniejszych biznesowych komunikatorów. Jego twórcy przygotowali nową wersję, która stopniowo trafia do kolejnych użytkowników. co się zmieniło?

Slack to jedno z najważniejszych narzędzi do komunikacji w małych, średnich... i dużych firmach. W ostatnich dniach świat docenił go jeszcze mocniej: w dobie kiedy wiele osób zostało zmuszonych do pracy zdalnej, to jedna z najchętniej wybieranych form komunikacji. Twórcy platformy prawdopodobnie nie mogli wybrać sobie gorętszego okresu na wprowadzanie zmian, ale jak informuje ekipa na swoim blogu — powoli rusza aktualizacja ich aplikacji, która serwuje solidne zmiany wizualne w aplikacji.

Zobacz też: Microsoft przegrał ze Slackiem, IBM wybrał Slack dla swoich 350 000 pracowników

Nowy design Slacka: wygodniej, lepiej, ładniej

Zmiany prawdopodobnie zobaczycie od pierwszego uruchomienia nowej wersji, ale to że co nieco zmieni się wizualnie, to dopiero początek. Bo poza tym nowy Slack to także nowe opcje. Jedną z nich jest niewątpliwie tworzenie "folderów" z kanałami i konwersacjami, dzięki których łatwo jest zgromadzić to wszystko tematycznie w jednym miejscu. Ponadto doszedł też nowy przycisk do tworzenia wiadomości — jakich wiadomości? To już zależy tylko od Was — wskazujemy osobę, grupę osób lub kanał. Zmian doczekała się także sekcja powiadomień — od teraz mamy móc łatwiej do nich dotrzeć, a wszystko będzie czytelniejsze i po prostu wygodniejsze.

Nad nową wersją platformy pracowały setki ludzi — każdy mówił co go uwiera, co warto zmienić, co należałoby poprawić. I pierwsze informacje na temat zmian brzmią bardzo obiecująco — jako użytkownik sięgający po ten komunikator codziennie, wyglądam ikonki aktualizacji. Ta rusza już dziś — i stopniowo będzie pojawiać się u kolejnych użytkowników... ale proces ten może przeciągnąć się nawet o kilka tygodni. Aktualizacja aplikacji mobilnych by obsługiwały te wszystkie nowości też nadchodzi wielkimi krokami. Czekam!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu