Gry

Słabiutka ta majowa oferta „darmowych gier” dla konsol Sony i Microsoft

Paweł Winiarski
Słabiutka ta majowa oferta „darmowych gier” dla konsol Sony i Microsoft
18

Wiemy jakie „darmowe” gry trafią do obu abonamentowych usług sieciowych. W obu przypadkach niestety poczujecie rozczarowanie. Czyżby zarówno PlayStation Plus jak i Games with Gold przestały mieć sens? Doskonale pamiętam początki PlayStation Plus i to, jak Microsoft próbował nadążyć. Sony zdobyło...

Wiemy jakie „darmowe” gry trafią do obu abonamentowych usług sieciowych. W obu przypadkach niestety poczujecie rozczarowanie. Czyżby zarówno PlayStation Plus jak i Games with Gold przestały mieć sens?

Doskonale pamiętam początki PlayStation Plus i to, jak Microsoft próbował nadążyć. Sony zdobyło serca graczy darmowymi produktami, a koncern z Redmond (posiadając w przeciwieństwie do Japończyków płatną rozgrywkę w sieci) chciał jakoś dodatkowo usprawiedliwić pobieranie od graczy opłat. Posiadacze PS3 byli zachwyceni, co miesiąc w usłudze lądowały duże i dobre pozycje, dzięki czemu masa osób mogła nadrobić zaległości, a często po prostu pograć w miarę szybko w nowe tytuły. Więc płacili - było warto. Wygląda to trochę tak jakby Sony przygotowywało takim zachowaniem podłoże do wprowadzenia płatnego online na PS4. Teraz płacimy w zasadzie tylko za możliwość grania w sieci, bo darmowe produkcje nie są specjalnie porywające.

W tym miesiącu ciężko nie zgodzić się z negatywnymi komentarzami graczy. Oferta PlayStation Plus nie jest czymś, co usprawiedliwiałoby opłatę za usługę. Ale jeśli i tak macie Plusa, w maju pogracie w:

  • Ether One (PS4)
  • Guacamelee! Super Turbo Championship Edition (PS4)
  • Hohokum (PS4/PS3/PS Vita)
  • The Unfinished Swan (PS4/PS3/PS Vita)
  • Race the Sun (PS4/PS3/PS Vita)
  • Murasaki Baby (PS Vita)

To nie są dramatycznie złe tytuły. Sam mogę z czystym sumieniem polecić Guacamelee! Super Turbo Championship Edition i Hohokum. Na pewno sprawdzę Murasaki Baby na Vicie, bo zbierałem się do zakupu i jakoś ostatecznie nie wyszło. Skąd więc niepochlebne komentarze? To znów „indyki” lub gry arcade, a dużych produkcji na PS4 jak nie było tak nie ma. Nawet starusieńkiego już Killzone: ShadowFall. O Driveclubie już nie wspominam.

Jeśli natomiast posiadacie Xboksa 360 lub Xboxa One, oferta „darmowych” na maj wygląda następująco:

  • CastleStorm: Definitive Edition (Xbox One) - dostępne od 1 do 31 maja
  • Mafia II (Xbox 360) - dostępne od 1 do 15 maja
  • F1 2013 (Xbox 360) - dostępne od 16 do 31 maja

Gra arcade na najnowszą konsolę Microsoftu, jeden staroć z 2010 roku i całkiem niezła, choć przeznaczona dla wąskiego grona odbiorców ścigałka na Xboksa 360. Rozumiem więc jeśli radość będzie umiarkowana.

grafika: 1, 2, 3

Źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu