Microsoft

Parytety w grach? W Minecrafta zagrasz teraz kobietą

Jakub Szczęsny
Parytety w grach? W Minecrafta zagrasz teraz kobietą
3

Wśród kobiet jest zdecydowanie mniej graczy, ale nie oznacza to, że ich nie ma. Niektóre z nich mają problem z graniem bohaterem, z którym średnio mogą się identyfikować. Wśród mężczyzn zdecydowanym wyjątkiem jest Lara Croft, którą "brzydsza" płeć upodobała sobie także i dzięki całkiem niezłym, wykr...

Wśród kobiet jest zdecydowanie mniej graczy, ale nie oznacza to, że ich nie ma. Niektóre z nich mają problem z graniem bohaterem, z którym średnio mogą się identyfikować. Wśród mężczyzn zdecydowanym wyjątkiem jest Lara Croft, którą "brzydsza" płeć upodobała sobie także i dzięki całkiem niezłym, wykreowanym przez twórców gry walorom - oczywiście głównie fizycznym.

Minecraft do tej pory oficjalnie nie oferował możliwości gry żeńskimi bohaterami. Oczywiście dla pecetów istnieją takie mody, jednak na zmienianie zawartości gry nie mogą sobie pozwolić gracze tworzący złożone z klocków światy na konsolach. Nowa postać oparta na "Alexie" ma nieco chudsze ramiona oraz kucyk. Charakteryzuje się także rudymi włosami - nie jest to cecha typowo zarezerwowana dla kobiet, jednak w oparciu o bardzo prosty charakter gry, twórca uznał, że może to być jeden z wyróżników żeńskich postaci w grze. Oczywiście, żeńskie postacie będą mogły być w dalszym ciągu zmieniane w zakresie ustalonym przez producenta.

Taka aktualizacja była jednak potrzebna. Microsoft chce szkolić młodych inżynierów (taki jest zamysł) także i z pomocą Minecrafta. Dziewczynki mogły mieć bardzo prozaiczny problem z "polubieniem" tej gry - do tej pory nie mogły zagrać postaciami, jakimi chciały. Od teraz jest to możliwe... i dobrze.

Aktualizacja z nowymi postaciami wystąpi na Xbox One już dzisiaj, natomiast ta dla Xboxa 360 może pojawić się nieco później.

Grafika: 1, 2

Źródło: WinBeta

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu