Komunikatory

Skype w przeglądarce staje się faktem!

KK
Konrad Kozłowski
18

Tematy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Skype'a poruszane były przeze mnie wielokrotnie, chwaląc i ganiąc Microsoft za działania, które zmieniały Skype'a na naszych oczach. Komunikator stawał się powoli produktem, którego z przyjemnością chcielibyśmy używać, a dzisiejsza nowość to niewątpl...

Tematy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Skype'a poruszane były przeze mnie wielokrotnie, chwaląc i ganiąc Microsoft za działania, które zmieniały Skype'a na naszych oczach. Komunikator stawał się powoli produktem, którego z przyjemnością chcielibyśmy używać, a dzisiejsza nowość to niewątpliwie udane zamknięcie pewnego rozdziału w historii komunikatora.

A jednocześnie otwarcie dla zupełnie nowego. Z komunikatora łączącego bezpośrednio użytkowników pragnących usłyszeć się i ewentualnie zobaczyć, Skype jest dziś realną konkurencją dla wszystkich najważniejszych i najpopularniejszych komunikatorów, które musiał gonić przez ostatnie kilkanaście miesięcy. W niektórych aspektach, jak chociażby jakość wykonania aplikacji na wiele platform, Skype jest w mojej ocenie liderem, a dzisiajsze ogłoszenie bety dostępu do komunikatora w przeglądarce to zdecydowanie najważniejsza i najbardziej wyczekiwana nowość.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne - webowy Skype nie będzie wymagał instalacji żadnych dodatków, a jego możliwości będą w pełni dostępne z poziomu najnowszych wersji IE, Chrome'a, Firefoxa i Safari. Wszystko to dzięki API o nazwie WebRTC. Na początek dostęp otrzymuje niewielka grupa użytkowników, która z czasem będzie się rozrastać. By skorzystać ze Skype'a w przeglądarce wystarczy odwiedzić adres Skype.com i zalogować się na swoje konto.

Czy dzisiejsze wieści okażą się dla Skype'a gamechangerem? Z całą pewnością brak potrzeby instalacji czegokolwiek na komputerze (oprócz przeglądarki internetowej oczywiście) stanie niezwykle ważną cechą Skype'a, o której do niedawna można było pomarzyć. Nawet integracja z Facebookiem i Outlook.com wymagała zainstalowania dodatków - tym razem obejdzie się bez jakichkolwiek dodatków. Nareszcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Skype