Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Komunikatory

Już teraz możecie zapisać się na testy Skype'a z tłumaczem w czasie rzeczywistym

KK
Konrad Kozłowski
18

Przedstawiona wcześniej funkcja Skype'a jest już gotowa dla pierwszych chętnych. Jeżeli macie ochotę porozmawiać z kimś w języku, którego nie znacie to lada moment może to stać się możliwe. Wszystko dzięki otwarciu zapisów do bety funkcji tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym. Nieprzekonanych...

Przedstawiona wcześniej funkcja Skype'a jest już gotowa dla pierwszych chętnych. Jeżeli macie ochotę porozmawiać z kimś w języku, którego nie znacie to lada moment może to stać się możliwe. Wszystko dzięki otwarciu zapisów do bety funkcji tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym.

Nieprzekonanych do skuteczności nowości od Microsoftu zachęcam do zapoznania się z poniższym klipem. Rozmowa pomiędzy dwójką osób, z czego jedna mówi po angielsku, a druga po niemiecku, odbywa się dosyć gładko, choć nie zabrakło oczywiście niewielkich wpadek. Oczywiście można również przyczepić się co do wybranych do prezentacji funkcji języków - niemiecki i angielski są dość łatwe do przetłumaczenia. Mimo to, Skype Translator robi wrażenie, nawet jeśli powinniśmy traktować go jako prototyp finalnego produktu.

Podczas zgłoszenia do testów musimy podać kontaktowy adres e-mail oraz wybrać urządzenia na których korzystać będziemy ze Skype'a. Na ten moment wspierane są komputery i tablety z Windows 8.1. W formularzu zaznaczamy również obsługa jakich języków by nas interesowała, a wsparcie dla najpopularniejszych z nich będzie rozwijane przez Microsoft i dodawane z biegiem czasu. Zapisywać możecie się już dziś na tej stronie.

Być może sama idea nie wydaje się dziś być tak futurystyczna jak jeszcze kilka lat temu, ale godne podziwu jest to, że Microsoft jest zdeterminowany, by uczynić ją integralną częścią komunikatora. Podobnie jak w wielu innych usługach, które działają w oparciu o ludzki głos, również i w tym przypadku musimy jak na razie przygotować się na pewien margines błędu, więc raczej jak na razie niezalecane jest przeprowadzanie poważnych rozmów przy użyciu Translatora w Skype;)

Grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftSkypetłumacz