Xiaomi

Składany Xiaomi istnieje i wygląda właśnie tak. Powiedzieć, że kopia, to mało

Krzysztof Rojek
Składany Xiaomi istnieje i wygląda właśnie tak. Powiedzieć, że kopia, to mało
6

Tak ma wyglądać nowy składany smartfon od Xiaomi. To by było na tyle, jeżeli chodzi o zapowiadane "oryginalne" pomysły na składaki.

Kiedy Samsung i Huawei pokazały swoje składane telefony, cały świat smartfonów wstrzymał oddech. Nie dlatego, że był zachwycony nowymi urządzeniami - te (u obu producentów) były prototypami i oba miały swoje mankamenty. Oddech został wstrzymany z innego powodu - nagle producenci tacy jak Xiaomi, Oppo, LG i inni nagle znaleźli się w sytuacji, w której nie tylko nie mają produktu, którym mogliby "odpowiedzieć", ale nawet - nie mają rozpoczętej produkcji czegokolwiek składanego. Widać to było bardzo wyraźnie, kiedy przez ostatnie dwa lata Samsung dominował na rynku (z małym udziałem Motoroli), a inni producenci... cóż... zgłaszali patent na patencie, jeden bardziej nierealny od drugiego. Xiaomi w tym przodowało. Dlatego ironiczne jest, że po wszystkich tych niesamowitych pomysłach, wyszedł im... Samsung Galaxy Z Fold.

Składany telefon Xiaomi na pierwszych zdjęciach

Według doniesień 91mobiles.com, nowy, składany telefon Xiaomi ma należeć do serii Mi Mix. Jest to o tyle ironiczne, że mi Mixy 1,2 i 3 wprowadzały nowości niespotykane szeroko na rynku - najpierw bezramkowy design a następnie pomysł na slider. Tak ma natomiast wyglądać kolejny telefon serii - Mi Mix 4.

Gdyby nie napis Mix na pleckach, prawdopodobnie można byłoby się pomylić, sądząc, że ma się w rękach urządzenie Samsunga. Nie ma się w sumie czemu dziwić - jeżeli chodzi o wyważenie pomiędzy estetyką, funkcjonalnością a ochroną wyświetlacza - pomysł Samsunga od początku był najlepszy. Oznacza to jednak, że to by było na tyle, jeżeli chodzi o "rozwój" składaków i tak szybko, jak ta rewolucja się zaczęła, tak szybko sprowadzi się ona do dwóch tak samo wyglądających konceptów. Jakąś alternatywą mogą być telefony rozsuwane, ale o nich porozmawiamy, jak w końcu trafią na rynek. Jeżeli natomiast chodzi o Xiaomi, to powstaje jeszcze jedno ważne pytanie.

Kto w 2021 wciąż używa Windowsa XP?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu