Xiaomi

Widzieliśmy już nowe Mi TV Q1 75". Telewizor Xiaomi robi świetne wrażenie

Krzysztof Rojek
Widzieliśmy już nowe Mi TV Q1 75". Telewizor Xiaomi robi świetne wrażenie
12

Kilka dni temu Xiaomi pokazało swój pierwszy 75 calowy telewizor. Trzeba przyznać, że na pierwszy rzut oka ma on wszystko, czego można wymagać od takiego sprzętu.

Xiaomi weszło na rynek telewizorów całkiem niedawno, ale już teraz można mówić o sporym sukcesie w nowej branży. Telewizory Mi 4A i 4S zdobyły uznanie fanów marki i przychylne recenzje krytyków. Nic więc dziwnego, że marka postanowiła kuć żelazo póki gorące i niedawno zaprezentowała kolejny model telewizora, tym razem uderzając w segment premium. Jak prezentuje się nowy Mi TV Q1 75"?

Czy nowy telewizor Xiaomi zrobi na rynku furorę?

Jeżeli przyjrzeć się specyfikacji technicznej, mamy tu do czynienia z naprawdę porządnym zestawem. Panel 75 calowego telewizora to QLED o rozdzielczości 4K, co oznacza nie tylko świetne odwzorowanie kolorów (pełen zakres NTSC), wysoki kontrast (10 000:1), oraz dobre kąty widzenia, które według producenta wynoszą aż 178 stopni. Zdecydowaną zaletą będzie też tzw. local dimming - telewizor wyposażony jest w 192 strefy lokalnego przyciemnienia matrycy, dzięki czemu czernie będą w tych regionach naprawdę czarne. Fanów kinematografii z pewnością ucieszy fakt, że telewizor jest certyfikowany zarówno dla formatu Dolby Vision, jak i HDR10+. Gracze z kolej z pewnością docenią połączenie przez HDMI 2.1, odświeżanie 120 Hz i specjalny tryb obniżający latencję. Pomimo tego, że w wąskich ramkach nie ma za dużo miejsca, Xiaomi zdołało zmieścić tam 6 głośników o łącznej mocy 30 W.

Nowy telewizor Xiaomi to też łatwa obsługa dzięki systemowi Android TV, dającemu dostęp do tysięcy aplikacji i filmów na wyciągnięcie ręki. Mamy tu Asystenta Google (który odbiera nasze komendy z telewizora, a nie jak w poprzednich urządzeniach firmy - z pilota). Mi TV może więc w prosty sposób stać się centrum zarządzania naszym smart-home. Nie oznacza to jednak, że z telewizorem możemy wejść w interakcje jedynie głosem - jest tu oczywiście też pilot, który posiada skróty do najpopularniejszych usług streamingowych. Co ciekawe - działa na bluetooth (telewizor obsługuje BT 5.0), a nie na podczerwień. Finalnie, na telewizor możemy w prosty sposób streamować treści ze smartfonów, ponieważ jest on wyposażony w Chromecast i Miracast.

Mi TV Q1 75" to także bardzo ładny wygląd

Jeżeli chodzi o nowy telewizor Xiaomi, to na pewno nie można odmówić temu urządzeniu urody. Urządzenie posiada wąskie, niemal niezauważalne ramki, a sama konstrukcja jest bardzo smukła. Telewizor w całości wykonano z metalu, a delikatne akcenty stylistyczne w postaci logo Xiaomi czy napisu na jednej z krawędzi tylko dodają poczucia ekskluzywności. Na pierwszy rzut oka nie można też nic zarzucić matrycy - podświetlenie jest równomierne, kolory żywe i nasycone, a 1000 nitów jasności maksymalnej wystarczy aż nadto.

Sprzedaż urządzenia rozpocznie się 15.03 w sklepie Mi Store. Warto sobie tę datę zapamiętać, ponieważ w Early Bird Sale będzie można zgarnąć ten telewizor za 4999 zł. Regularna cena, w jakiej będzie dostępne to urządzenie to 6499 zł. Jest to cena niższa niż za konkurencyjne urządzenia z panelem QLED i odświeżaniem 120 Hz. Można więc sądzić, że i tym razem Xiaomi strzeli w dziesiątkę, zaznaczając, że nie tylko w przypadku smartfonów potrafi wygrywać stosunkiem ceny do oferowanych możliwości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu