Google

Google też wierzy w składaki. Najnowsze wieści o składanym Pixelu

Mirosław Mazanec
Google też wierzy w składaki. Najnowsze wieści o składanym Pixelu
7

O składanym telefonie Google mówi się od mniej więcej roku. Ostatnie doniesienia sugerowały nawet zawieszenie projektu, jednak wygląda na to, że firma ma zupełnie inne zamiary.

Jak ujawnił serwis 9to5google.com w wydanym wczoraj Androidzie 12L Beta 2 widać nowe animacje przedstawiające sposób wkładania karty SIM do składanego telefonu.

Animacje na ekranie konfiguracji karty SIM pokazują smartfon, który ma większy składany wyświetlacz zamiast zwykłego jednoekranowego. Gniazdo karty SIM znajduje się na dole, a klawisze regulacji głośności w prawym dolnym rogu.

Kod tej animacji odwołuje się do kryptonimu „Pipit” pod którym wg. wcześniejszych przecieków ma się ukrywać Pixel Fold.

Na podstawie wizualizacji można też stwierdzić, że Pixel Fold może być podobny do niedawno wprowadzonego OPPO Find N zamiast Samsunga Galaxy Z Fold3, ze względu na kwadratowe proporcje po rozłożeniu.

Jeśli wierzyć przeciekom, Pixel Fold ma mieć nieco słabsze aparaty w porównaniu z linią Pixel 6. Procesor ma być ten sam – Google Tensor. Smartfon będzie miał 12 GB RAM i do 512 GB pamięci wbudowanej.

Nie wiadomo jaka dokładnie ma być cena, ale zdaniem analityków będzie ona wysoka – może wynosić od 1500 do 1800 USD.

W tym tygodniu pojawiły się też doniesienia, że do stawki firm które oferują składane urządzenia może dołączyć Apple.

Na razie najpoważniejszym graczem w tym segmencie jest Samsung. Jego Fold jest liderem sprzedaży większych składanych smartfonów, mniejszy Flip jest nawet najlepiej sprzedającym się telefonem w Korei Południowej.

Podobne do niego modele pokazały ostatnio Huawei i TCL.

Wg. szacunków specjalistów w przyszłym roku na rynek może trafić 90 milionów składanych telefonów, w 2025 r. może to być nawet 100 milionów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu