Office

Skaner do dokumentów Office Lens w wersji beta trafia na Androida i iOS [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Skaner do dokumentów Office Lens w wersji beta trafia na Androida i iOS [prasówka]
8

Coraz lepsze aparaty w naszych smartfonach sprawiły, że zaczęto je wykorzystywać w roli skanerów dokumentów. Jedną z takich aplikacji stworzył Microsoft. Office Lens właśnie trafia do sklepu Google Play i AppStore, ale nie ma raczej większych szans z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Office Lens na An...

Coraz lepsze aparaty w naszych smartfonach sprawiły, że zaczęto je wykorzystywać w roli skanerów dokumentów. Jedną z takich aplikacji stworzył Microsoft. Office Lens właśnie trafia do sklepu Google Play i AppStore, ale nie ma raczej większych szans z konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Office Lens na Androidzie i iOS

Aplikacja Office Lens to stosunkowo prosty skaner dokumentów, który pozwoli nam wykorzystać smartfona do cyfryzacji naszych papierowych zasobów. Rok temu program pojawił się na Windows Phone, a dziś trafia również na inne platformy. Siłą Office Lens jest mechanizm OCR, który analizuje zeskanowany dokument i przekształca go w plik Worda lub innej aplikacji wchodzącej w skład Office'a. Jednocześnie możemy go wykorzystać do skanowania wizytówek i wprowadzania z nich kontaktów do telefonu. Gotowe skany można wysłać do OneDrive lub OneNote.

Wydaje mi się, że przed Office Lens jeszcze długa droga. Wystarczy spojrzeć na konkurencyjnego Scanbota, którego jestem fanem - jest o wiele bardziej wszechstronny i rozbudowany. Aplikacji MS wydaje się brakować kluczowego atutu, dla którego użytkownicy porzucą dotychczasowe rozwiązania.

Aby przetestować Office Lens, musicie dołączyć do społeczności w Google+. Tam znajdziecie dodatkowe instrukcje pobierania. Wersja na iOS jest ogólnodostępna.

Kinect dla Windows umarł drugi raz?

Kinect dla Windows znika ze sklepów. Można się było tego spodziewać. Zamiast tego, Microsoft będzie sprzedawał kontroler dedykowanym konsolom Xbox One, a każdy, kto zechce podłączyć go do komputera, będzie potrzebował stosownej przejściówki. Kinect wydaje się być mocno zaniedbanym urządzeniem w ofercie MS. Nawet gry, które wychodzą na Xboksa nie wykorzystują jego możliwości. Dobrej premiery z tej kategorii nie było od jakiś 6 miesięcy. Nieciekawie.

Nowy stary wyświetlacz dla LG G4

LG pochwaliło się produkcją nowych wyświetlaczy dla swojego LG G4, którego mamy zobaczyć już 28 kwietnia. Nowe panele mają przekątną 5,5 cala oraz rozdzielczość Quad HD. Producent miałby w nich poprawić odwzorowanie kolorów (wyższy, 120-procentowy gamut) oraz technologię obsługi dotykiem (ekran ma reagować na polecenia nawet, gdy będzie mokry). Nowy panel ma oferować ponadto o 50 proc. lepszy kontrast niż konkurencja i o 30 proc. lepszą jasność. Ma to być zasługą światła UV, które zostało użyte.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu