Komunikatory

Jeszcze jeden powód mniej, by nie używać najbezpieczniejszego komunikatora - Signal

Kamil Świtalski
Jeszcze jeden powód mniej, by nie używać najbezpieczniejszego komunikatora - Signal
28

Opcja na którą czekaliśmy wiele miesięcy nareszcie trafiła do wszystkich. Panie, Panowie - grupowe rozmowy wideo w komunikatorze Signal już dostępne!

Signal to jeden z tych produktów, o którym słyszało wielu, a korzysta z niego... tak naprawdę garstka użytkowników. Ci którzy próbowali przed laty zostali skutecznie odstraszeni dość kłopotliwym podejściem. Nie każdy chciał podawać numer telefonu — i 2020 przyniósł nowość na którą użytkownicy czekali. Signal nie potrzebuje już numerów telefonów naszych rozmówców. Ponadto komunikator nareszcie doczekał się też przenoszenia historii rozmów. Bo, przypominam, ze względu na szyfrowanie i  brak przesyłania naszych danych na zewnętrzne serwery, to nie jest tak, że danymi do aplikacji zalogujemy się wszędzie - i będziemy mieć wszystkie informacje zsynchronizowane, jak w przypadku najpopularniejszych produktów na rynku.

Dbanie o bezpieczeństwo to także powód, dla którego pewne nowości i funkcje docierają tam znacznie później niż wszyscy by się tego spodziewali. Jednym z nich bez wątpienia pozostaje kwestia połączeń wideo — bezpiecznych i bezproblemowych. Ale lepiej późno niż później. Teraz komunikator Signal doczekał się szyfrowanych (end-to-end) grupowych połączeń wideo!

Grupowe rozmowy wideo w komunikatorze Signal już dostępne!

Po wielu miesiącach beta testów, grupowe rozmowy wideo w komunikatorze Signal nareszcie doczekały się finalnej wersji która trafia do wszystkich użytkowników platformy. Dla tych którzy korzystają z rozwiązań konkurencji — nic nowego. Dla użytkowników Signal — kompletna nowość, dopracowana i skuteczna. Jeżeli myślicie o tym, by przesiąść się tam służbowo i zastąpić większe spotkania z Google Meets, Zooma i spółki — to nie mam dla was najlepszych wiadomości. Na ten moment w spotkaniach wideo za pośrednictwem Signal może wziąć maksymalnie pięcioro użytkowników, ale twórcy już teraz obiecują że pracują nad tym, by wkrótce limit ten został powiększony.

Rozmowy grupowe na Signal — wszystko co musisz wiedzieć:

Wymagania rozmów grupowych:

  • Każdy uczestnik korzysta z najnowszej wersji Signal dostępnej dla tego urządzenia:
    • Android v5.0.3 lub nowszy
    • iOS v5.0.0 lub nowszy
    • Desktop v1.39.2 lub nowszy
  • Każdy uczestnik jest członkiem tej samej rozmowy wNowej grupie Signal
  • Limit uczestników połączenia grupowego to pięć osób.

Dostęp do grupowej rozmowy wideo / audio jest banalnie prosty — po utworzeniu odpowiedniej grupy, wystarczy wybrać ikonę z kamerą (prawy górny róg) a następnie skorzystać z przycisku "Rozpocznij połączenie" lub "Dołącz do rozmowy" — w zależności od tego, czy będziemy inicjować spotkanie, czy po prostu zechcemy do niego dołączyć.

Sam widok rozmowy raczej nikogo nie będzie dziwił — podzielony ekran z opcją przesuwania rozmówców czy wyborem z której kamery chcemy nadawać. Działanie jest równie proste i intuicyjne co u konkurencji. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że tutaj wszystko od początku do końca tworzone jest z myślą o prywatności i bezpieczeństwie. Stąd takie opóźnienia i wiele elementów, które traktowane są jako "niewygodne".

Źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu