Microsoft

Prywatne rozmowy w Microsoft Teams już dostępne na PC i w przeglądarce. Są nowości!

Konrad Kozłowski
Prywatne rozmowy w Microsoft Teams już dostępne na PC i w przeglądarce. Są nowości!
7

Microsoft Teams był komunikatorem typowo biznesowym, ale niedawno stał się też darmową alternatywą dla zwykłych użytkowników. Najpierw na mobile, a teraz także na innych platformach.

Prywatne i grupowe rozmowy w Microsoft Teams w aplikacji PC i  przeglądarce

Ostatnie miesiące to oczywiście okres wzmożonej aktywności online. Uczymy się i pracujemy przez Internet więcej niż kiedykolwiek wcześniej, a do tego potrzebne są narzędzia. Microsoft Teams jest jedną z usług, która zdobyła ogromną popularność w takich nowych okolicznościach, a twórcy postanowili, że uczynią z niej także komunikator dla wszystkich chętnych osób, nie tylko w ramach formalnych organizacji.

Teams z nowym wyglądem wypadają świetnie. Microsoft kuje żelazo póki gorące

Kilka miesięcy temu Teams udostępniono jako darmowy komunikator w aplikacjach mobilnych, w których użytkownicy mogli rozmawiać w prywatnych czatach, a także tworzyć grupy i społeczności. Teraz te możliwości pojawiają się w wersji desktopowej - aplikacjach oraz w przeglądarce.

Oznacza to, że na prywatnym koncie użytkownicy będą mogli inicjować rozmowy przez komunikator z innymi osobami, zaś grupy będą mogły pomieścić do 250 członków. Wszystkie konwersacje są oczywiście synchronizowane pomiędzy urządzeniami mobilnymi oraz komputerami, a do dyspozycji użytkowników są też darmowe rozmowy audio i wideo. Tryby galerii oraz spotkań pozwalają organizować spotkania online dla osób nieposiadających konta w komunikatorze (1+49 klientów).

Nowości w Microsoft Teams dla użytkowników

Jednocześnie Microsoft wprowadza do aplikacji nowości, wśród których pojawia się opcja zaproszenia do rozmów osób bez konta w Teams. Zaproszenie można wysłać na nr telefonu, a po dodaniu do grupy będą oni otrzymywać wiadomości i odpowiadać na niej przy użyciu SMS-ów - niestety, na tę chwilę jest to dostępne tylko dla użytkowników w USA i Kanadzie.

Microsoft Teams właśnie stały się lepsze do pracy w zespole i nad projektami

Dla wszystkich użytkowników będą oferowane możliwości otrzymywania powiadomień o opuszczeniu lub dotarciu do konkretnej lokalizacji, dodawać grupowe wydarzenia do kalendarza z poziomu czatu, przeglądać zadania i aktualizacje dotyczące lokalizacji w strumieniu informacji, a także dodawanie zdjęcia do prywatnego sejfu.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu