Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Niezgrani

Sid Meier's Civilization 5 natywnie na Linuksie i Steam OS!

RK
Rafał Kurczyński
28

Coraz więcej ciekawych gier dla Steam OS i pozostałych dystrybucji Linuksa w platformie cyfrowej dystrybucji gier - Steam, jest gigantycznym sukcesem wszystkich użytkowników Linuksa oraz samego Valve, szukającego od dawna porządnej alternatywy dla zamykającego się Windowsa. Tytuł, o którym dzisia...

Coraz więcej ciekawych gier dla Steam OS i pozostałych dystrybucji Linuksa w platformie cyfrowej dystrybucji gier - Steam, jest gigantycznym sukcesem wszystkich użytkowników Linuksa oraz samego Valve, szukającego od dawna porządnej alternatywy dla zamykającego się Windowsa.

Tytuł, o którym dzisiaj piszę - Civilization 5, pojawił się w zasobach platformy niespodziewanie, a jedyną rzeczą, która zdradziła nam, że ta fenomenalna gra jest już dostępna na Steam OS i najpopularniejszych dystrybucjach Linuksa jest komunikat, który napotkamy po wejściu na stronę główną Steam ( znajdziecie go w nagłówku tego artykułu).

Sid Meier's Civilization V wraz ze wszystkimi dodatkami do gry dostępny jest w specjalnych cenach promocyjnych, a to wszystko z okazji wydania tej wspaniałej produkcji na Steam OS - flagowy system Valve.

Co prawda, w ostatnim czasie, coraz rzadziej słyszy się o nowych, popularnych grach, dostępnych dla Linuksa, jednak wszystko może zmienić się, gdy pierwsze konsole Steam Machines trafią do wolnej sprzedaży na całym świecie - wielcy developerzy zobaczą, że nie mogą pozwolić sobie zmarnować tak świetnej okazji do zarobku na starszych, jak i na nowszych grach, które gracze Linuksowi będą wykupywać hurtem - szczególnie przy obniżkach cen tych tytułów.

Czym jest Civilization V? Jest to turowa strategia, której premiera miała w... 2010 roku, do tej pory dla systemów z rodziny Windows oraz OS X. Gra pozwala nam na rozwijanie dowolnej cywilizacji i sprawdzenie, jak ciężko dane było żyć mieszkańcom starożytnego Egiptu, Rzymu, czy też cywilizacji wschodnich, takich jak Korea, czy Chiny. Rozwijanie nauki, technologii, podbijanie innych cywilizacji - to lubią tygrysy, które wydadzą na Civilization V swoje ostatnie oszczędności (o ile już tego nie zrobili).

Grę wraz ze wszystkimi dodatkami kupicie już za kwotę 13,20 euro, co nie jest wygórowaną ceną za tak wspaniałą produkcję, w którą będziecie mogli grać dniami, a nawet tygodniami.

Moim zdaniem, Civilization jest kolejną cegiełką, która wraz z poprzednimi i następnymi elementami nowej budowli, w końcu pomoże wyjść Linuksowi z niszy, w jakiej aktualnie się znajduje.

Źródło informacji i grafik: Steam;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu