Ciekawe strony

Shelfster - Nowa platforma dla pisarzy

Grzegorz Ułan
Shelfster - Nowa platforma dla pisarzy
5

Jesteś pisarzem, piszesz artykuły, zbierasz materiały do nich w Internecie? Shelfster jest dla Ciebie. To swoista platforma online do wygodnego przygotowywania swoich publikacji. Do dyspozycji mamy całą paletę narzędzi, począwszy od wygodnego edytora tekstu z dostępem do zebranych materiałów, linków...

Jesteś pisarzem, piszesz artykuły, zbierasz materiały do nich w Internecie? Shelfster jest dla Ciebie. To swoista platforma online do wygodnego przygotowywania swoich publikacji. Do dyspozycji mamy całą paletę narzędzi, począwszy od wygodnego edytora tekstu z dostępem do zebranych materiałów, linków, zdjęć, notatek, rozszerzeń do przeglądarki, kończąc na wygodnej aplikacji na PC i Mac OSX oraz Androida i iOS.

Cały ten artykuł przygotowałem na swoim koncie Shelfster, aktywnie korzystając z wszystkich dostępnych narzędzi.

Logo i zrzuty ekranu przesłałem z aplikacji, dostępnej na PC. Wycinanie i wklejanie tekstu czy zdjęć możemy robić zarówno przy pomocy rozszerzenia do przeglądarki jak i wspomnianej aplikacji.

Po lewej stronie edytora mamy dostępne menu, w którym gromadzą się zebrane przez nas materiały, którymi to później, metodą przeciągnij i upuść, uzupełniamy treść naszego tekstu w edytorze. Mamy tu pełne formatowanie tekstu z wszystkimi niezbędnymi, przynajmniej dla mnie, funkcjami. Brakuje mi tylko podglądu artykułu w czystym tekście, jakie znamy z WP, głównie w celu nadania tytułów do linków. Tutaj wkleja linki w postaci pełnego adresu www.

W przypadku cytowania treści wystarczy w menu zaznaczyć odpowiedni wycięty wcześniej fragment, by skopiować go do naszego edytora. Gromadzony materiał aktualizuje się automatycznie. Jeżeli potrzebowałbym teraz do tego artykuły wykonać zdjęcie, wystarczy, że skorzystam z aplikacji Shelfster na smartphone, zrobione zdjęcie dołączy do zebranych materiałów w menu edytora. W ten sposób, można również dodawać notatki i spostrzeżenia, które przyjdą nam do głowy, gdy akurat nie jesteśmy przy komputerze.

Stworzony dokument możemy zapisać w postaci HTML(spakowany), PDF lub przesłać na nasze konto w GDocs. Więcej opcji (zapisywanie w DOC, w popularnych ebookowych formatach, publikowanie w Wordpress, na Facebooku oraz Twitterze) ma być dostępna wkrótce. Możemy go też oczywiście od razu wydrukować.

Ja powyższy tekst po prostu skopiowałem i wkleiłem do WP w edytorze z podglądem tekstu. Dodałem link z tytułem Shelfster, zapisałem zrzuty na naszym serwerze i materiał był gotowy do publikacji. Nie pojawiły się żadne dziwne formatowania w HTML, tekst przeszedł w takiej postaci jak go przygotowałem w Shelfster.

Czy będę korzystał z tego serwisu? Przy przygotowywaniu szerszych publikacji i korzystaniu z wielu innych źródeł na pewno. Widzę w tym rozwiązaniu potencjał na sprawne i uporządkowane przygotowanie swoich publikacji dla blogerów, studentów czy nawet nauczycieli. Autorzy piszący książki, felietony również powinni być zadowoleni z tego narzędzia.

Zachęcam jednak Was wszystkich do przyjrzenia się bliżej temu projektowi. Myślę, że każdy z Was znajdzie w nim zastosowanie dla swoich potrzeb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onlineedytor tekstu